A A A K K K
для людей із порушенням зору
Пришибська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

ОГОЛОШЕННЯ

опубліковано 22.02.2024

опубліковано 06.02.2024

ОГОЛОШЕННЯ

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради повідомляє про необхідність розробки проекту зменшення санітарно-захисної зони  при розробці детального плану території для розміщення сортувальної станції з тимчасовим зберіганням твердих побутових відходів в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області Пропонуємо відповідним організаціям подати свої комерційні пропозиції для виготовлення проекту схеми зменшення санітарно-захисної зони.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 31.01.2024 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПЛАНОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ, ЯКА ПІДЛЯГАЄ ОЦІНЦІ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ

опубліковано 23.01.2024

опубліковано 10.01.2024

ОГОЛОШЕННЯ

 Виконавчий комітет Пришибської сільської ради повідомляє про необхідність технічного  обстеження (з подальшим складанням звіту та дефектного акту) даху багатоквартирного житлового будинку по вул. Молодіжна, буд. 2 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області. Пропонуємо відповідним організаціям подати свої комерційні пропозиції для проведення обстеження.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Крменчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 05.01.2024

Кременчуцьке районне управління попереджає про те, що нехтування правилами безпеки під час опалювального сезону може призвести до трагічних наслідків!

Нажаль, несправність опалення спричиняє загибель людей, у тому числі дітей.

У більшості випадків до трагедії призводить несправність пічного опалення або обладнання газового котла.

Пам’ятайте! Чадний газ непомітний для зору, абсолютно невідчутний і здатен призвести до біди за лічені хвилини. Зазвичай під його дією людина втрачає свідомість, може отруїтись і, навіть, померти.

Перед розпаленням пічки перевірте димохід та чи немає тріщин, через які чадний газ може потрапити до вашої оселі.

Встановлення детектору чадного газу в приміщенні може вберегти ваше життя!

Будьте в теплі, але обов’язково дотримуйтесь правил користування опаленням!

 

опубліковано 29.12.2023

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ПРИШИБСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

        У відповідності  до частини 10 статті 24 Закону України «Про  Державний земельний кадастр», однією з підстав СКАСУВАННЯ  державної реєстрації земельної ділянки Державним кадастровим реєстратором, який  здійснює таку реєстрацію, є:

- якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

Виконавчий комітет сільської ради звертається до всіх громадян  з проханням звіритися зі спеціалістами відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради за адресою:

с.Кобелячок, вул.Світанкова, 16

с.Комендантівка, вул. Миру,42 щодо  державної реєстрації  права власності на земельні ділянки.

Для звірки при собі необхідно мати документи на земельні ділянки.

СПИСОК ОСІБ,ЯКІ НЕ ОФОРМИЛИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ.

опубліковано 08.12.2023

 

 

опубліковано 16.11.2023

Міграційна служба Полтавщини: відповідаємо на актуальне запитання

Отже, чи може батько отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення подавала мати?

Відповідь - так.

Це можливо, якщо під час подання заяви-анкети на оформлення закордонного паспорта дитині (у віці до 12 років) один з батьків визначить другого з батьків (опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу), який буде отримувати виготовлений закордонний паспорт.

Крім того, виготовлений паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, ЗА УМОВИ ПРИСУТНОСТІ ОСОБИ, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, оскільки під час видачі необхідно пройти процедуру верифікації.

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

опубліковано 02.11.2023

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

Шановні мешканці Пришибської громади!

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо перейменування провулків та вулиць на території Пришибської сільської ради без зміни нумерації будівель.

До участі в обговоренні запрошуються усі мешканці  Пришибської громади.

 

 

 

 

 

 

 

 

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Пришибської сільської ради.

 Перелік вулиць та провулків які пропонуються до перейменування на території  Пришибської сільської ради

вулиця/провулок

Діюча назва

Нова назва

Примітка

                                                           село Пришиб

1.

Вул.

Гагаріна

Миру

 

2.

Вул.

Бахарєва

Лесі Українки

 

3.

Вул.

Ватутіна

Соборна

 

село Роботівка

1.

Вул.

Григоренка

Чумацька

 

Кобелячківський старостат

село Кобелячок

1.

Пров.

Гагаріна

Луговий

 

2.

Вул.

Рубцова

Героїв України

 

3.

Вул.

Першотравнева

Солідарності

 

                                            Комендантівський старостат

                                                 село Комендантівка

1.

Вул.

Гагаріна

Весняна

 

2.

Вул.

1 Травня

Сонячна

 

3.

Пров.

Колгоспний

Тихий

 

село Криничне

1.

Пров.

Зоріна

Яблуневий

 

                                      Село Олександрія

1.

Вул.

Першотравнева

Степова

 

Село Черемушки

1.

Вул.

Гагаріна

Ягідна

 

2.

пров.

Травневий

Шевченка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

опубліковано 26.10.2023

ОГОЛОШЕННЯ

   Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з виготовлення робочого проекту по об’єкту «Капітальний ремонт частини приміщення для розміщення поліцейського офіцера громади по вул. Світанкова, 16 в с. Кобелячок Кременчуцького району Полтавської області». Пропонуємо проектним організаціям надати комерційні пропозиції з відповідними розрахунками, для виготовлення проектної документації.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка МАРЧУК, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 16.10.2023

опубліковано 06.10.2023

ІНФОРМАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ДМС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Полтавщина: оформити паспорт – зручно та доступно

Попри умови воєнного стану Міграційна служба Полтавщини прагне до створення зручних і доступних умов для отримання адміністративних послуг.

Оформити або відновити втрачені паспортні документи можна у будь-якому підрозділі НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Адміністративні послуги доступні в усіх підрозділах Міграційної служби Полтавської області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Для оформлення ID-картки та закордонного паспорта не доведеться витрачати час у чергах. Наші працівники забезпечать для вас комфортне та швидке обслуговування. Крім того, можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт.

Документи можна оформити звернувшись безпосередньо до підрозділів Міграційної служби Полтавської області у поточну чергу або записатись на прийом у зручний для вас час за допомогою онлайн-сервісу «Електронна черга» на сайті ДМС.

Нагадуємо, що вартість вказаних документів складає:

паспорт громадянина України (ID-картка):

  • нетерміновий – 450 грн.;
  • терміновий – 820 грн.

паспорт громадянина України для виїзду за кордон:

  • нетерміновий – 856 грн.;
  • терміновий – 1496 грн.

Відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

опубліковано 03.10.2023

Злочинці залишають без світла сільських жителів

У час, коли триває збройна агресія російської федерації, яка всіма можливими засобами намагається знищити електроенергетичну галузь України в цілому та Полтавщини зокрема, на території нашої області активізувались злочинці, які викрадають електродріт, металеві конструкції з ліній електропередачі, розукомплектовують трансформаторні підстанції тощо.

Пошкодження об’єктів електроенергетики підприємства стають на заваді безперебійному та якісному постачанню електроенергії споживачам, особливо в осінньо-зимовий період.

Без електроенергії, водопостачання, тепла залишаються цілі населені пункти, зокрема стратегічно-важливі об’єкти, військові частини, медичні заклади, дитсадки, школи, промислові й сільськогосподарські підприємства, що є найбільш болючим в період дії воєнного стану.

Процес відновлення електропостачання у таких випадках надзвичайно трудомісткий, тривалий і вартісний, потребує залучення значних людських ресурсів, спеціальної техніки.

Колектив нашого підприємства докладає всіх зусиль для забезпечення надійного та безперебійно постачання електричної енергії споживачам, але злочинців, на жаль, не зупиняють ні передбачена за протиправні дії кримінальна відповідальність, ні висока напруга, під якою знаходяться об’єкти, ні складна ситуація в країні через збройний напад агресора.

Тому, з метою усунення загроз національним інтересам країни та регіону, порушення цілісності енергосистеми, керівництво АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» звертається до мешканців області з проханням допомогти знешкодити крадіїв електрообладнання, так як наслідки скоєних ними злочинів непередбачувані: від знеструмлення окремих населених пунктів до масштабних техногенних катастроф.

Будь-яка інформація може бути корисною. Будьте пильними й про появу підозрілих осіб, транспорту неподалік об’єктів АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», особливо в темну пору доби й у віддалених від населених пунктів місцях, а також відому інформацію про осіб, причетних до злочинів, місця їх знаходження, зберігання та збуту викраденого, обов’язково терміново повідомляйте у поліцію за телефоном 102.

Також інформацію можна передати до АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»:

- за номерами телефонів (0532) 516-114, (0532) 510-954 (згідно з діючими тарифами міського та міжміського зв’язку, понеділок-четвер з 7:30-16:30, п’ятниця з 7:30 до 15:15);

- надіславши листа на поштову адресу: 36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5 (для служби економічної безпеки);

- через сайт в розділі «Стоп корупція», заповнивши форму зворотного зв’язку.

За надання відомостей, які сприяли затриманню злочинців, АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» гарантує грошову винагороду в розмірі 5 тис. грн.

 

          Адміністрація АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО»

опубліковано 26.09.2023

Інформаційні матеріали

щодо мінімального податкового зобов’язання

  1.  Що таке мінімальне податкове зобов’язання?

         Це обов’язковий платіж, що являє собою мінімальну суму податків, які повинні бути сплачені з земельної ділянки, віднесеної до сільськогосподарських угідь.

  2. Чому я отримав податкове повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік?

Мінімальне податкове зобов'язання було введено Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» у 2022 році.

Згідно з цим Законом, першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.

Відповідно, податкове повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов'язання за 2022 рік надсилається фізичним особам у 2023 році, якщо вони самостійно обробляють земельну ділянку і вона відповідно не передана офіційно в оренду.

3. Хто є платником?

Фізична чи юридична особа, що за офіційними даними обробляє відповідну земельну ділянку.

Якщо земельна ділянка офіційно не передана власником в оренду, емфітевзис або інше користування, вважається ще її обробляє власник такої земельної ділянки.

Якщо земельна ділянка була офіційно передана в оренду, емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, платником мінімального податкового зобов’язання буде орендар (землекористувач).

4. Скільки треба заплатити?

         Сплаті до бюджету підлягає сума МЗП, яка зменшується на суму податків, що були сплачені за відповідний рік у зв’язку з обробітком відповідної земельної ділянки. Якщо сума сплачених податків більше ніж МЗП то гроші сплачувати не треба.

         До податків, що зараховується у сплату МЗП відноситься:

  • ПДФО та військовий збір сплачений з: 1) доходу від реалізації с/г продукції, що була вирощена на такій земельній ділянці; 2) заробітної плати найманих працівників;
  • земельний податок та єдиний податок четвертої групи спрощеної системи оподаткування, сплачені з відповідної земельної ділянки.

Розмір МПЗ визначається за формулою:

МПЗ = НГО x К x М / 12, де

НГО - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;

К - коефіцієнт, який становить 0,04 у 2022 році і з 2023 року становитиме 0,05;

М - кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах.

Таким чином, якщо земельна ділянка останній рік не змінювала власника, розмір МПЗ у 2023 році за 2022 рік складе 4% НГО, в середньому по країні це приблизно 1120 грн за один гектар в рік.

 

5. А якщо я не користуюсь земельними ділянками (паями), оскільки вони розташовані на окупованих територіях чи на територіях бойових дій?

Для фізичних осіб не нараховується та не сплачується за 2022 рік МПЗ за земельні ділянки, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України (підпункт 69.15 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України)

6. А за заміновані земельні ділянки?

МПЗ не сплачується за земельні ділянки, що забруднені вибухонебезпечними предметами, у випадках коли:

а) оператором протимінної діяльності проведено обстеження відповідної земельної ділянки та встановлено що вона є забрудненою вибухонебезпечними предметами і відповідна інформація внесена до Державного земельного кадастру;

б) органом місцевого самоврядування було надано податкову пільгу зі сплати місцевих податків для такої земельної ділянки як для непридатної для використання у зв’язку з потенційною загрозою її забруднення вибухонебезпечними предметами.

7. Протягом якого часу я маю заплатити мінімальне податкове зобов’язання? 

Протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

8. Я не згоден з тим, що маю платити, або не згоден з сумою в податковому повідомленні-рішенні – що мені робити?

У разі незгоди, Ви маєте право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до податкового органу для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

земельних ділянок, що знаходяться у вашій власності та/або постійному користуванні або в оренді, їх нормативної грошової оцінки та площі;

суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

суми сплачених податків, зборів, платежів.

             9. Я передав свою ділянку (пай) в оренду за офіційним договором, а податкова все одно шле мені ППР, і говорить, що цього договору немає в базах.

В такому випадку слід подати такий договір оренди податковому органу. Податкова буде керуватися таким договором до часу, поки отримає підтвердну інформацію від державних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.

 

опубліковано 25.09.2023

ОГОЛОШЕННЯ

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради пропонує ФОП, підприємствам, установам та організаціям надати комерційні пропозиції для виконання робіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності: Реконструкція об’єкту «Розчищення, відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Сухий Кобелячок в межах с. Пришиб Кременчуцького району

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

опубліковано 20.09.2023

ІНФОРМАЦІЯ

про конкурси бізнес – проєктів

конкурс Мій бізнес: https://poda.gov.ua/attachments/158924;

конкурс „StartUP Poltava Region:  https://poda.gov.ua/attachments/158905;

конкурс на отримання фінансової підтримки: https://poda.gov.ua/attachments/152907

 

опубліковано 20.09.2023

Українських експортерів із усіх галузей виробництва запрошують на довгострокову практичну навчальну програму Export Academy 2023


Офіс з розвитку підприємництва та експорту у співпраці з Visionest Insistute (Естонія) запрошують українських експортерів із усіх галузей виробництва на довгострокову практичну навчальну програму Export Academy 2023.

Export Academy 2023 — освітня програма для українських підприємців малого та середнього бізнесу, які тільки планують виходити на зовнішній ринок або вже є експортерами та планують виходити на нові ринки. За результатами навчання учасники створять для своєї компанії експортний план з виходу на нові ринки.

Export Academy 2023 - це можливість для трансформації та розвитку експорту:

  • практичне навчання зі створення експортного плану з виходу на міжнародні ринки;
  • систематизація наявного практичного експортного досвіду та налагодження роботи експортного відділу;
  • отримання практичних інструментів для планування виходу на нові ринки.

На учасників очікує:

  • 7 навчальних модулів;
  • теоретичні матеріали та 7 практичних воркшопів з тренерами Програми;
  • виконання практичного домашнього завдання та письмові фідбеки для найкращих 45 студентів;
  • сесії зворотного зв’язку від тренерів Програми за результатами виконаного домашнього завдання;
  • нетворкінг для побудови довготривалих ефективних відносин, розвитку бізнесу, пошуку нових клієнтів та створення партнерств для експорту;
  • сертифікацію, у разі успішного завершення навчання;
  • сертифіковані українські тренери (випускники програми для експортних консультантів Train the Trainers 2020–2022 років);
  • програма навчання розроблена за підтримки міжнародних експертів з експорту.

Навчальна програма розрахована на:

  • експортних менеджерів, керівників компаній та інших осіб, які відповідають за зовнішньоекономічну діяльність;
  • представники компаній, що планують розпочати або розширити експортну діяльність у 2023 році або мають досвід експорту та є чинними експортерами з-поміж малого та середнього бізнесу всіх галузей виробництва.

Навчання проходитиме з жовтня 2023 до червня 2024 року. Реєстрацію на навчання відкрито до 11 жовтня (23:59) 2023 року за посиланням: https://export.gov.ua/education/189-export_academy-2023

З деталями навчання та умовами участі можна ознайомитись за цим посиланням:
https://export.gov.ua/education/189-export_academy-2023

Навчання на програмі безоплатне. Перед реєстрацією просимо детально ознайомитись з умовами участі у кожній з програм!

Програма «Export Academy II Ukraine» розроблена Visionest Institute (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту у межах національного проекту Дія.Бізнес. Програма фінансується ESTDEV — The Estonian Centre for International

 

 

опубліковано 18.09.2023

Зустріч податківців Полтавщини  з представниками ГО «Кременчуцький клуб бухгалтерів і аудиторів Баланс+»

       

      Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області продовжують спілкування з представниками бізнесу та інститутів громадянського суспільства у форматі відкритого діалогу під час проведення спільних воркшопів. 

    Так, в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», податківці області завітали на зустріч до бухгалтерів, які є активними учасниками громадської організації «Кременчуцький клуб бухгалтерів і аудиторів Баланс+».

  Під час заходу обговорили питання, які є найактуальнішими для представників організації, зокрема, останні новації податкового законодавства та деякі особливості повернення на довоєнну систему оподаткування. 

  Учасники зустрічі підготували низку питань щодо відновлення окремих видів податкових перевірок, обов’язкового застосування РРО та/або ПРРО, відновлення відповідальності за незастосування РРО та/або ПРРО, а також переваг безкоштовного програмного реєстратора розрахункових операцій від ДПС. Посадовці надали вичерпні  відповіді у межах чинного законодавства.

   Відкрите спілкування та взаємодія податкової служби області з інститутами громадянського суспільства допоможе ефективно та швидко проінформувати суб’єктів господарювання про останні зміни у податковому законодавстві. Таким чином, допомогти підприємцям здійснювати господарську діяльність в межах правового поля.

опубліковано 18.09.2023

Чи має право ФОП платник ЄП виписувати прибуткові касові ордери при розрахунках з покупцями?

    Згідно з п. 15 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобовязані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.

         Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, не ведуть касову книгу та не виписують прибуткові касові ордери. При цьому, з 01.01.2022 року для платників єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні ними розрахункових операцій в готівковій формі.

         Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО, ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

        

опубліковано 18.09.2023

Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».

Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

Наукові напрями (секції) Конкурсу у 2023 році (для студентів, молодих вчених віком до 35 років):

– національно-патріотичне виховання в Україні;

– стан та перспективи;

– молодіжне підприємництво, зайнятість молоді;

– молодіжна участь і молодіжна робота в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення;

– правова культура, формування правосвідомості сучасної української молоді;

– механізми реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації;

– формування культури здорового способу життя молоді;

– молода сім’я в Україні: виклики сучасності та нові цінності;

– розвиток молодіжного волонтерського руху;

– вплив епідемії COVID-19 на сфери життя молоді.

Конкурс проводиться у два етапи:

– перший етап – рецензування робіт;
– другий етап – проведення підсумкової науково-практичної конференції.

Терміни організації Конкурсу:

– до 13 листопада 2023 року прийом наукових робіт;
– до 27 листопада 2023 рецензування робіт;
– грудень 2023 року – проведення підсумкової науково-практичної конференції, визначення переможців і призерів.

Для участі у Конкурсі необхідно до 13 листопада 2023 року надіслати наукову роботу у паперовому варіанті за адресою: 01054, м. Київ, вул. Кониського, буд. 8/14, 9 поверх (Навчально-науковий інститут права та політології) або електронною поштою: [email protected] (з приміткою «На конкурс наукових робіт»).

За додатковою інформацією прохання звертатися за електронною адресою:
[email protected] або телефоном: 063-344-10-44

ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

опубліковано 18.09.2023

Запрошуємо пройти анонімне опитування щодо дотримання правил дорожнього руху

Відділ кримінологічних досліджень Інституту вивчення проблем злочинності ім. академіка В.В. Сташиса здійснює розробку фундаментального дослідження «Стратегія запобігання правопорушенням у сфері безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту в Україні».

Беручи до уваги високі показники дорожньо-транспортної смертності й травматизму в Україні, євроінтеграційний вектор розвитку нашої держави та безпекову ситуацію в державі загалом, дослідження стану дорожньо-транспортної безпеки є гостро актуальним. Для повного дослідження даного питання громадянам пропонують пройти анонімне опитування щодо дотримання правил дорожнього руху:

1. Посилання на анкету з опитування громадян у Google формі: http://surl.li/kzbhm

2. Посилання на анкету з опитування громадян, які керують транспортними засобами у Google формі: http://surl.li/kzbkw

опубліковано 18.09.2023

Роз’яснювальна робота з питань РРО/ПРРО, новацій Закону України № 3219 для підприємців м. Кременчук

Робоча група у складі фахівців Головного управління ДПС у Полтавській області здійснила виїзд до торгівельних об’єктів на території авторинка  у м. Кременчук.

Податківці розповіли про вимоги Закону України від 30 червня 2023 року      № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині реєстрації та застосування РРО/ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності          і наданні послуг.  

Під час комунікації фахівці пояснили порядок реєстрації класичних РРО         і програмних РРО. Звернули увагу на переваги використання ПРРО «у смартфоні» - безкоштовного програмного продукту від ДПС. Презентували алгоритм роботи з таким ПРРО та надали корисні друковані пам’ятки.

Ефективна комунікація – це запорука успішного розвитку та побудови дієвих взаємовідносин між податковою та бізнесом.

опубліковано 18.09.2023

Платники Полтавщини подали понад 450 тисяч податкових декларацій

  У Головному управлінні ДПС у Полтавській області звертають увагу платників податків, що сервіс «Електронний кабінет» надає широкі можливості реалізації своїх прав та обов’язків у режимі online.

       За повідомленням в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алли Рябкової, за січень – серпень 2023 року до контролюючих органів Полтавської області платниками податків подано 460 562 податкові декларації,      з яких 455 242 (98,84 %) – засобами телекомунікаційного зв’язку (224 121 або 99,14 % – юридичними особами та 231 121 або 98,56 % – фізичними особами).

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області постійно наголошують на перевагах подання звітності в електронному вигляді, це – економія часу, мінімізація помилок при заповненні, оновлення версій документів та спрощення процедури подання податкової декларації.

Ознайомитись з детальною інструкцією щодо подання звітності через Електронний кабінет та можливостями Е-кабінету можна за посиланнями https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9619.html, https://poltava.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/9533.html.

 

 

 

 

опубліковано 18.09.2023

           На користь органів ДПС вирішено 60 судових справ на суму

понад 920 млн гривень  

  У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що протягом січня – серпня 2023 року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли із минулих років, знаходиться 1912 справ за позовами платників податків до органів ДПС, на загальну суму  8 656,9 млн гривень.

Значну кількість справ, що перебували на розгляді, складають справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень. Їх кількість становить 683 справи на загальну суму 8 631,3 млн грн, із яких 105 справ, порушені у 2023 році, на суму  646,9 тис. гривень.

Судовими інстанціями області з початку поточного року розглянуто 88 справ на загальну суму 1 млрд 258,5 млн гривень. Із них 60 справ вирішено на користь органів ДПС на суму 926,8 млн грн (73,6 % від суми позовних вимог). Натомість  28 справ вирішено на користь платників податків, на суму 331,7 млн грн (26,4 % від суми позовних вимог).

опубліковано 18.09.2023

Коли благодійна допомога не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб?

 Відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від  02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги:
 а) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації (далі – Реєстру Волонтерів), в порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (далі – Закон № 5073), на користь:
  учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України (далі – ЗСУ), Національної гвардії України, Служби безпеки України (далі – СБУ), Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України (далі – ДПСУ), осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України (далі – МВС), Управління державної охорони України (далі – УДО), Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі – Держспецзв’язок), інших утворених відповідно до законів України військових формувань, поліцейських та працівників Національної поліції України, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції (далі – АТО), забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо  в районах та у період здійснення зазначених заходів; працівників підприємств, установ, організацій, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь в АТО  в районах її проведення, у забезпеченні здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в АТО, участі в забезпеченні її проведення,            у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо   в районах та у період здійснення зазначених заходів, чи визнані безвісно відсутніми  в установленому порядку;

учасників масових акцій громадського протесту в Україні, які зазнали поранення, контузії чи ушкодження здоров’я під час участі в цих акціях у період з 21 листопада 2013 року до 28 лютого 2014 року, а також 2 травня 2014 року в місті Одесі, або на користь членів сімей таких учасників, які загинули чи померли внаслідок отриманих у цей період поранень, контузії чи іншого ушкодження здоров’я або визнані безвісно відсутніми в установленому порядку;
          фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах;
          фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної від 15 квітня 2014 року № 1207-VII Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
              б) отриманої благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів в порядку, визначеному Законом № 5073, для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпунктах «а» та «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (безпосередньо таким особам або через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, СБУ, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію ДПСУ, МВС, Національну поліцію України, УДО, Адміністрацію Держспецзв’язку, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов’язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.

 Положення п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ щодо обов’язковості документального підтвердження витрат благодійників – фізичних осіб, які внесені до Реєстру волонтерів в порядку, визначеному Законом № 5073, для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпунктах «а», «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не застосовується до витрат таких благодійників у період з 24.02.2022 до 01.05.2022 відповідно до п. 29 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Положення п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ застосовуються до благодійної допомоги, отриманої благодійниками – фізичними особами, які до 01 січня 2023 року включені до Реєстру волонтерів, у період з 24.02.2022 до дати їх включення до Реєстру волонтерів, відповідно до п. 31 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Положення п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ застосовуються до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками – фізичними особами у таких звітних податкових роках:

у звітному податковому році, що передує року внесення фізичної особи до Реєстру волонтерів;
  у звітному податковому році, в якому фізичну особу внесено до Реєстру волонтерів;
 у звітних податкових роках, наступних після року внесення фізичної особи до Реєстру волонтерів, але не пізніше 31 грудня року, наступного за роком, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації;
    в) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, у порядку, визначеному Законом № 5073, на користь:

учасників бойових дій – військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників ЗСУ, Національної гвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, ДПСУ, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, УДО, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, поліцейських та працівників Національної поліції України, у тому числі тих, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, які захищають (захищали) незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть (брали) безпосередню участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки, усуненні загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності у період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, або на користь членів сімей таких учасників бойових дій;
  працівників підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються (залучалися) та беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та                у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їхніх сімей;

фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання  у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах.
              Положення абзацу четвертого п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, тимчасово, починаючи з дати введення в Україні воєнного стану, що введений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», до його припинення або скасування, застосовуються з урахуванням такої особливості: до визначення в установленому Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) порядку Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, статус фізичних осіб – платників податку, які отримують благодійну допомогу, виплачену (надану) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, у порядку, визначеному Законом № 5073, визначається самостійно надавачами благодійної допомоги відповідно до п. 25 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Для цілей п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до членів сімей учасників бойових дій та/або учасників масових акцій громадського протесту в Україні належать:
   батьки (якщо вони до досягнення особою повноліття не були позбавлені стосовно неї батьківських прав);

   дід та баба (якщо батьки померли);

   інший із подружжя (якщо він (вона) не одружилися вдруге);

   малолітні та/або неповнолітні діти;

 повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти         у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення ними закладів освіти, але не більше ніж до досягнення 23 років;
    повнолітні діти, які не мають своїх сімей;

   повнолітні діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
   утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
  Зазначені у п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому завершено проведення АТО та/або припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
        Порядок оподаткування благодійної допомоги встановлено п. 170.7 ст. 170 ПКУ, згідно з п.п. 170.7.8 якого не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ:

а) у будь-якій сумі (вартості), що надається:

платникам податку, визначеним абзацом другим п.п. «а», п.п. «б» та абзацом другим п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, – для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається КМУ, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

платникам податку, визначеним абзацами третім – п’ятим п.п. «а», абзацами третім            і четвертим п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, як допомога на лікування та медичне обслуговування (обстеження, діагностику), у тому числі – для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

б) у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, – на відновлення втраченого майна, на житлові, соціальні і побутові потреби та на інші потреби згідно з переліком, що визначається КМУ, що виникли  у платників податку, визначених п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.), і платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи із зазначенням сум благодійної допомоги.

Положення Закону України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» щодо внесення змін, зокрема, до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ та п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 ПКУ застосовуються до податкових (звітних) періодів, починаючи з 01 січня 2022 року (п. 24 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

        

опубліковано 14.09.2023

Інформація про початок роботи над проектом місцевого плану управління відходами

Розробник місцевого плану управління відходами є виконавчий комітет Пришибської сільської ради.

Пришибська сільська територіальна громада Кременчуцького району розпочала роботу над місцевим планом управління відходами згідно Закону України «Про управління відходами» та Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами (постанови КМУ від 5 вересня 2023 року №947).

Пропонуємо подати пропозиції до проекту плану управління відходами Пришибської сільської територіальної громади.

Строки подання пропозицій до проекту місцевого плану управління відходами  – з 14.09.2023 р. по 28.09.2023 р.

Форма пропозицій до проекту місцевого плану управління відходами :

Захід

Термін реалізації

Обґрунтування необхідності заходу

 

 

 

Пропозицій до проекту місцевого плану управління відходами надавати відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, село Пришиб, вулиця Центральна, будинок 46. Тел.0689448336    Електронна адреса: [email protected]

 

опубліковано 12.09.2023

Який порядок видачі готівкових коштів з каси підприємства?

        Відповідно до абзацу другого п. 26 розд. ІІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (додаток 3 до Положення № 148) або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки.

Підпис керівника установи/підприємства на видаткових касових ордерах не обов’язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.

Підприємства, що займаються закупівлею товарів сільськогосподарської продукції, проведення розрахунків за які не врегульовано законодавством України, здійснюють видачу готівки здавальникам такої сільськогосподарської продукції за відомостями, у яких зазначаються прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції і сума виплаченої готівки, що підписуються здавальником.
     
     Оформлення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом здійснюється згідно із Законом України від 05 травня 1999 року № 619-XIV «Про металобрухт» із змінами і доповненнями.

                                                                   Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 11.09.2023

Цифровізація Держстату: беріть участь у першому статистичному онлайн-опитуванні

Статистичне пілотне опитування про зайнятість та безробіття українців уперше проходить в онлайн-форматі. Це важливий крок у масштабній трансформації Держстату, яка дасть змогу отримувати інформацію в реальному часі, швидко її аналізувати й обробляти. Тож українці віком від 15 років зможуть долучитися до опитування в зручний час просто зі смартфона з будь-якої країни світу. 

«Уряд щодня ухвалює десятки рішень, які впливають на життя суспільства. Усі вони мають базуватися на якісних даних. Разом з командою напрацювали концепцію, яким має бути Держстат. Це якісні та актуальні дані, які збирають, обробляють і поширюють у режимі реального часу. Один з етапів трансформації Державної служби статистики — упровадження онлайн-опитувань. Вони значно економлять час та бюджетні кошти порівняно з традиційним збором статистичних даних», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.  

Збір статистичних даних про населення в багатьох асоціюється з походами працівників Держстату по домівках українців та заповненням паперових бланків. Щоб отримати інформацію, потрібно було проводити інтерв’ю, оцифровувати отримані відповіді, обробляти результати і лише потім викладати їх на офіційний сайт Держстату. Такий підхід потребував коштів з бюджету, займав багато часу населення та зусиль сотень співробітників, які проводять інтерв’ювання.

Цифровізація Держстату і впровадження онлайн-опитувань значно спрощують збір статистичних даних, пришвидшують обробку та поширення інформації. А також економлять бюджетні кошти й час як працівників Держстату, так і населення. 

Усе, що потрібно, — це смартфон або компʼютер, застосунок Дія або BankID. До того ж українці, які перебувають за кордоном, також можуть долучитися до опитування, що особливо актуально в умовах повномасштабної війни.

«Зараз Держстат на етапі цифровізації. У пріоритеті — автоматизація процесу збору, обробки й поширення офіційної державної статистичної інформації. Один з важливих кроків уже зроблено — запуск онлайн-опитувань. Разом з Міністерством цифрової трансформації ми з гордістю анонсуємо перше онлайн-опитування щодо зайнятості та безробіття населення й закликаємо взяти в ньому участь. Долучайтеся до процесу створення якісних статистичних даних, необхідних для ухвалення виважених рішень у напрямі подальшого розвитку нашої країни», — зазначив Ігор Вернер, Голова Державної служби статистики.

Перше онлайн-опитування Держстату стосується зайнятості та безробіття українців. Завдяки збору інформації будуть отримані дані про рівень та причини безробіття в країні, напрями зайнятості, способи пошуку роботи тощо. Уся отримана інформація під час онлайн-опитування деперсоналізована й використовуватиметься тільки в статистичних цілях. 

Взяти участь в онлайн-опитуванні щодо зайнятості та безробіття населення можуть люди віком від 15 років, які можуть авторизуватися на порталі опитувань через ID.GOV.UA (через Дія.Підпис або BankID).

Щоб долучитися до опитування:

Перейдіть за посиланням https://survey.stat.gov.ua для доступу на Портал опитувань Держстату

Ознайомтеся з інформацією про опитування та натисніть Взяти участь в опитуваннях

Авторизуйтеся на Порталі опитувань за допомогою id.gov.ua одним зі способів:

Дія.Підпис

BankID

Апаратний ключ

Файловий ключ

Перейдіть до Опитування й заповніть анкети.

Сервіс онлайн-опитування Держстату розроблено за підтримки Міністерства цифрової трансформації та Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

                                                                  Міністерство цифрової трансформації України                            

опубліковано 11.09.2023

Які передбачені терміни зберігання готівки, яка одержана в банку для виплат заробітної плати а також пенсій, стипендій, дивідендів?

        Відповідно до п. 18 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), установи/підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу) понад установлений ліміт каси протягом п’яти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка для проведення таких виплат працівникам віддалених відокремлених підрозділів підприємств залізничного транспорту та морських портів може зберігатися в касах таких установ/підприємств понад установлений ліміт каси протягом десяти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка, одержана в банку на інші виплати, видається установою/підприємством своїм працівникам у той самий день. Суми готівки, одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених п. 18 розд. II Положення № 148 строків, повертаються установою/підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).

Установа/підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки (далі – видаткова відомість) (додаток 1 до Положення  № 148).

                                                                  Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 08.09.2023

Чи має право керівник виконувати функції касира та підписувати касові документі окремо як касир та як керівник підприємства?

  Відповідно до п. 44 розд. IV Положення про ведення касових операцій   у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 148), керівник установи/підприємства під час прийняття на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність та ознайомлює його під підпис із вимогами Положення № 148.
        Тобто особа, яка зараховується на роботу, має право виконувати обов’язки касира за умови оформлення:

  • договору про повну матеріальну відповідальність, пов’язану                              з виконанням обов’язків касира;
  • письмового розпорядження (наказу) керівника підприємства.

   При цьому, згідно з п. 45 розд. IV Положення № 148 установи/підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов’язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника.

Керівник установи/підприємства визначає відповідним внутрішнім розпорядчим актом перелік посад та кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи, зазначені у розділах III та IV Положення № 148, задля забезпечення оптимального процесу документообігу та контролю (п. 45 прим. 1 розд. ІV Положення № 148).

Враховуючи викладене, норми чинного законодавства не містять заборони щодо виконання функцій касира керівником підприємства.
        При цьому, при оформленні касових документів керівник має право підписувати касові документи окремо як касир, та як керівник підприємства.

       Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 08.09.2023

Застосування РРО/ПРРО – головна тема зустрічі податківців з підприємцями Полтавщини

  Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області зустрілися з підприємцями ТЦ «Універсам» у м. Полтава. Податківці продовжують інформування суб’єктів господарювання щодо реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

Податківці Полтавщини роз’яснили представникам бізнесу вимоги Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності і наданні послуг.

Працівники податкової служби звернули увагу підприємців на своєчасну реєстрацію РРО/ПРРО та зауважили, що з 1 жовтня 2023 року відновлено застосування фінансових санкцій за порушення здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг для усіх суб'єктів господарювання, окрім платників 1 групи.

В ході зустрічі фахівці пояснили механізм реєстрації класичних РРО  і програмних РРО, наголосили, що підприємці можуть самостійно обрати, що застосовувати для проведення розрахункових операцій – РРО чи ПРРО,    а також повідомили про переваги використання ПРРО «у смартфоні» - безкоштовного програмного забезпечення від ДПС.

Податківці Полтавщини завжди відкриті до взаємодії та відкритого діалогу з бізнесом, прагнуть не лише оперативно та якісно роз’яснювати податкові новації, а й надавати фахову допомогу, щоб платники податків отримували необхідну інформаційну та практичну підтримку.

Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 07.09.2023

Про застосування РРО/ПРРО під час зустрічі з підприємцями Полтавщини

На Полтавщині продовжується інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо застосування РРО/ПРРО. Днями робоча група у складі фахівців Головного управління ДПС у Полтавській області  завітала до підприємців міста Гребінка Полтавської області.

Податківці Полтавщини під час зустрічей з представниками бізнесу надають консультації та відповіді на найактуальніші питання суб’єктів господарювання щодо застосування податкового законодавства. Особливу увагу приділяють вимогам Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін     до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні торгівельної діяльності і наданні послуг.

Податківці звертають увагу, що підприємці можуть на власний вибір використовувати класичний або програмний РРО, проте рекомендують ПРРО від ДПС безкоштовне програмне забезпечення, яке є сучасним і зручним                      у використанні. Наголошують, що для зручності платників ДПС були розроблені інструкції щодо інсталяції, реєстрації, формування фіскальних чеків, а також відеоуроки, які допоможуть швидко та доступно отримати відповіді на всі проблемні запитання. Знайти необхідну інформацію можливо за посиланням - https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Податківці Полтавщини завжди відкриті до діалогу з метою оперативного інформування платників про новації податкового законодавства, оскільки своєчасна обізнаність гарантує здійснення підприємницької діяльності в межах правового поля.

Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 07.09.2023

Чи допускаються виправлення у касовій книзі?

   Відповідно до п. 39 розд. ІV Положення про ведення касових операцій    у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, виправлення в касовій книзі не допускаються.

Зроблені виправлення підписуються касиром, а також головним бухгалтером або особою, яка його заміщує.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 07.09.2023

Підприємців ринку «Алмазний» консультували податківці Полтавщини

У місцях проведення торгівлі фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області продовжують інформування підприємців про новації Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану».

Податківці відвідали ринок «Алмазний» у місті Полтава та надали консультації і роз’яснення щодо актуальних питань податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- особливостей справляння єдиного податку платників, які до 1 серпня 2023 року використовували спрощену систему з особливостями оподаткування, а саме платники єдиного податку, мають право у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування,  в  тому числі  у разі повторної протягом       2023 року державної  реєстрації фізичною особою - підприємцем, шляхом подання заяви за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу за загальною процедурою;

- застосування РРО/ПРРО, зазначивши, що фізичні особи – підприємці  – платники єдиного податку ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України          з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Нагадали, що ПРРО є безкоштовним рішенням від ДПС та є зручним у застосуванні.

Не оминули питання необхідності офіційного оформлення трудових відносин, які є запорукою фінансової стабільності бізнесу.

Під час заходу відповіли на запитання, які цікавили суб’єктів господарювання та розповсюдили власну друковану продукцію.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 07.09.2023

Підприємці Полтавської області отримали консультації

щодо податкових новацій

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області зустрілися   з підприємцями на території ТРК «Галактика» у м. Кременчук та ТЦ «МИР» у м. Миргород. На зустрічі обговорювалися актуальні питання змін та новацій податкового законодавства, зокрема, Закону України від 30 червня 2023 року        № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану».

Суб’єктів господарювання ознайомили із особливостями справляння єдиного податку платників, які до 1 серпня 2023 року використовували спрощену систему; можливостями переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей; визначенням граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування.

Під час обговорення теми приділили увагу питанню застосування РРО/ПРРО. Повідомили про відновлення відповідальності за порушення вимог закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.08.2023 та з 01.10.2023 року. Наголосили на тому, що підприємці можуть на власний вибір використовувати класичний або програмний РРО. ДПС України надає безкоштовне програмне забезпечення, яке є зручним та не вимагає додаткових витрат.

          Серед присутніх розповсюдили інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО/ПРРО та змін, передбачених Законом України № 3219 і надали вичерпні відповіді на питання підприємців.

                                                       Головне управління ДПС у Полтавській області

опубліковано 07.09.2023

Комунікація з підприємцями Полтавщини продовжується

У Полтавській області триває інформаційна кампанія щодо застосування норм Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування         у період дії воєнного стану».

Податківці консультують суб’єктів господарювання у місцях провадження підприємницької діяльності та надають відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування.

Підприємцям детально розповіли про застосування РРО/ПРРО. Наголосили на тому, що апаратний РРО та Програмний РРО відповідно до новацій, запроваджених у 2020 році, є рівнозначними засобами фіскалізації розрахунків за товари, роботи, послуги. Платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. ДПС України надає безкоштовне програмне забезпечення, яке є зручним та не вимагає додаткових витрат.

        Податківці проінформували суб’єктів господарювання про необхідність оформлення трудових відносин з найманими працівниками та переваги для роботодавців та працівників від використання задекларованих трудових відносин.

         Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання»,               в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування. Розділ розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

опубліковано 07.09.2023

Серпневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» доступний для читачів

 

 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області продовжує випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» і в липневому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства.

У черговому випуску видання читайте:

- про взаємодію системи безоплатної правової допомоги з органами місцевого самоврядування ;

- про інформаційну кампанію ”Виходь на світло”;

- про розвиток Сергіївської сільської територіальної громади.

         У рубриці “Актуальна тема” читайте про можливість українцям отримати безоплатну правничу допомогу з-за кордону.

         Як не стати жертвою під час онлайн -шопінгу інформує департамент кіберполіції.

         У рубриці  «Адвокат консультує» до Вашої уваги консультація Любові Ковердяєвої адвоката системи БПД щодо розшуку безвісті зниклих віськовослужбовців за особливих обставин.

         Про безпечну експлуатацію газових приладів  читайте інформацію МНС у Полтавській області.

         Про свій  життєвий шлях та  професійний досвід  у системі безоплатної правової допомоги Полтавщини у рубриці «Людина права» головний юрист сектору “Кобеляцьке бюро правової допомоги” Анастасія Волошко.

         Успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

До уваги читачів «Правового вісника» Актуальні роз’яснення зразки документів правового та процесуального характеру.

         З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут:   https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQ2Irmj6JtTZBmD-_m91cqlwN4bvQRdU6Raj3duGGIML3KA99v_V6ijPKl4KvqMKA/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.p1

 Приємного читання!

опубліковано 07.09.2023

Бюро правової допомоги – 7 років: як юристи системи БПД допомагають розвʼязувати правові проблеми мешканців  Полтавської області

У вересні виповнюється 7 років, відколи в Україні запрацювали бюро правової допомоги – фронт-офіси системи безоплатної правничої допомоги (БПД), де кожна людина може отримати юридичну консультацію та роз’яснення законодавства.

«На Полтавщині  нині працює 28 бюро правової допомоги – у обласному та районних центрах, в невеликих містах та селищах. Від початку 2023 року до бюро області звернулося  майже 25 000 людей, найбільше, близько 2 000 клієнтів – до Лубенського  бюро правової допомоги», – зазначає в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко.

Щодо проблем, з якими мешканці області приходять до бюро, то переважно вони стосуються сімейного (стягнення аліментів, укладення та розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав, встановлення факту родинних відносин) та адміністративного права (оскарження рішень, дій та бездіяльності органів влади та місцевого самоврядування). Однак чимало питань пов’язані з трудовим, житловим, спадковим  правом, соціальним забезпеченням.

У випадках, передбачених законом, клієнти бюро можуть отримати не лише юридичні консультації, але й безоплатну вторинну правничу допомогу, тобто послуги юриста чи адвоката для представництва їхніх інтересів у суді та інших державних органах, а також допомогу в складенні документів до суду.

Як пояснюють юристи, такі послуги держава гарантує визначеним категоріям осіб: насамперед людям з низьким доходом, усім дітям, внутрішньо переміщеним особам. Увесь перелік таких категорій наведено в статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». 

Утім, допомогу юристів системи БПД можна отримати не лише безпосередньо в бюро, але й телефоном чи онлайн.

Тож щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Зателефонувати можна також із мобільного застосунку Telegram https://t.me/+380677213103.

А якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot.

Дізнатися адресу найближчого з наших бюро можна на карті: https://bit.ly/bpd_buro.

 

опубліковано 06.09.2023

Щорічний  тиждень громадянського суспільства

З 11 по 17 вересня 2023 року відбудеться Тиждень громадянського суспільства.

Партнерами Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) у проведенні Тижня є Секретаріат Кабінету Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, обласні військові адміністрації, ГО “Центр демократії та верховенства права”, “Український незалежний центр політичних досліджень”, “Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”, Програма розвитку ООН в Україні.

МКІП також запрошує доєднатись усі інші зацікавлені організації до проведення подій в рамках Тижня.

За наступним посиланням реєстраційна форма – https://forms.gle/eXgxE5LxBXTUSgeW6 для охочих доєднатись до заходів в рамках Тижня як слухачів чи експертів.

Для координації спільних дій і налагодження координації проведення Тижня

МКІП створило форму для збору інформації щодо запланованих заходів. Форма знаходиться за посиланням - https://forms.gle/CB9fa7rWGCcqm9S96.

 

 

опубліковано 05.09.2023

ПОВІДОМЛЕННЯ

Відповідно до Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого Постановою КМУ від 01 вересня 2021 р. № 926 (надалі – Порядок) та згідно із Рішенням 32 сесії 8 скликання Пришибської сільської ради від 18 липня 2023 року «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку територі Пришибської сільської територіальної громади (у новій редакції)», інформуємо про початок розроблення комплексного плану. Відповідно до п. 42 Порядку розпочато збір пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення комплексного плану.

Відповідно до Порядку встановлені строки внесення пропозицій:

  • початок реєстрації пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення комплексного плану - на наступний робочий день після дати публікації відповідного повідомлення – 06.09.2023 р.;
  • строк реєстрації пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення комплексного плану - не менш як протягом 15 робочих днів від дати публікації відповідного повідомлення – 27.09.2023 р.

Пропозиції приймаються відділом економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради (с. Пришиб, вул Центральна, 46, електронна адреса: [email protected]), телефон для довідок: 0689448336.

опубліковано 31.08.2023

Про податкові оновлення на зустрічі із Полтавською асоціацією бізнесу

         Відбулась робоча зустріч із представниками Полтавської асоціації бізнесу за участі очільниці податкової служби Полтавщини Алли Рябкової щодо питань реалізації  державної політики у сфері оподаткування, роз’яснення окремих положень податкового законодавства та налагодження діалогу з бізнесом.

       Під час заходу детально обговорили податкові оновлення, прийняті Законом України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. У ході проведення зустрічі спілкувалися про: зміни у системі оподаткування, поновлення та особливості проведення податкових перевірок, застосування РРО/ПРРО.

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області повідомили про відновлення документальних планових перевірок щодо суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво товарів підакцизної групи товарів, ведуть гральний бізнес, надають фінансові послуги. План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 році розміщений за посиланням - https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/665281.html .

Податківці, зокрема, пояснили правильність визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, заповнення заяви про застосування спрощеної системи, тощо.

Також представники ДПС поінформували про особливості оподаткування операцій, які були здійснені платником під час перебування на спрощеній системі з особливостями оподаткування, формування податкових зобовʼязань та податкового кредиту з податку на додану вартість.

Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій, зокрема, наголошено, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій).

Податківці нагадали, що  суб’єкти господарювання можуть обрати класичний або програмний реєстратор розрахункових операцій. На сайті Державної податкової служби України розміщено безкоштовне програмне забезпечення ПРРО - https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 

опубліковано 31.08.2023

Підприємці Полтавщини надають перевагу програмним РРО

 Головне управління ДПС у Полтавській області інформує, що у серпні    2023 року 690 суб’єктів господарювання (25 юридичних осіб та 665 ФОП), на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зареєстрували у контролюючих органах Полтавщини 860 РРО/ПРРО, з яких      227 РРО та 633 ПРРО.

Додатково повідомляємо, що безоплатний ПРРО від ДПС розміщено               у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна тут). 

Форма заяви для реєстрації ПРРО знаходиться тут.

 

опубліковано 31.08.2023

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

 

опубліковано 30.08.2023

Щодо особливостей відображення назви товару в

розрахункових документах РРО/ПРРО

 

У Головному управління ДПС у Полтавській області повідомляють, що з 01.08.2023 Законом України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) щодо спрощення фіскального чеку.        

Зазначений пункт було доповнено абзацом другим:

        Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

        Завдяки зазначеним змінам чітко визначені категорії продавців при продажу товару або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

Водночас до ДПС почали звертатись платники податків з проханням роз’яснити:

Як має виглядати такий спрощений чек?

        Як зазначати правильно групу товарів?

        Де брати її назву, якщо виникають сумніви?

        У зв’язку з цим надаємо в межах компетенції відповіді на ці питання.

        Відповідь: при зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, у випадку виникнення сумнівів щодо правильності віднесення певних товарів до певних груп рекомендуємо використовувати Державний класифікатор продукції та послуг (Наказ Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457) в редакції Наказу Міністерства економіки від 16.02.2017 № 211 та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Така можливість встановлена прямою нормою Закону № 265 та не потребує створення нової форми фіскального касового чеку.

При цьому форма такого фіскального касового чека визначена в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 21.01.2016 № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.

При зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, який класифікується за назвою «Групи», замість відображення конкретної позиції можна, наприклад, зазначати:

- «постільна білизна» замість «наволочка», «простирадло», «ковдра» і т.д.;

- «випічка» замість «пиріжок з маковою начинкою», «пиріжок з вишнею», «пиріжок з повидлом» і т. д.;

- «напої» замість «лимонад», «сітро», «дюшес», «тархун» і т. д.

 

опубліковано 30.08.2023

 

Що потрібно знати про систему НАССР

НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Points) - система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. Система НАССР є науково обґрунтованою, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації й контролю небезпечних чинників.

          Основними нормативно-правовими актами, якими визначаються поняття, принципи та порядок впровадження системи НАССР є Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 590 від 01.10.2012 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)».

Відповідальність за безпечність харчових продуктів несе оператор ринку, а ось контроль – на боці держави, у рамках функцій та компетенцій Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Оператори ринку зобов’язані розробити, запровадити та використовувати постійно діючі процедури, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Вимоги щодо запровадження системи НАССР не поширюються на операторів ринку, що здійснюють первинне виробництво, а також провадять пов’язану з первинним виробництвом діяльність, зокрема транспортування, зберігання та обробку первинної продукції в місці первинного виробництва, за умови, що при цьому не змінюється суттєво стан таких продуктів, а також на транспортування живих тварин, призначених для споживання людиною, транспортування з місця первинного виробництва до потужності продуктів рослинного походження, продуктів рибальства, а також продуктів полювання.

Система НАССР стосується тільки безпечності харчових продуктів і не стосується їх якості.

Система НАССР не гарантує безпечності харчових продуктів, а лише зменшує ризик виникнення випадків щодо загрози їх безпечності (є запобіжним інструментом).

Сертифікація постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не є обов’язковою.

Основними частинами дієвої системи НАССР є:

а) програма-передумова - основні умови безпечності харчових продуктів та діяльність, необхідні для підтримання гігієни навколишнього середовища у всьому харчовому ланцюгу і придатні для виробництва та постачання безпечних кінцевих продуктів і безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також поводження з ними;

б) план НАССР - документ, підготовлений відповідно до принципів НАССР для забезпечення контролю за небезпечними факторами, які є визначальними для безпечності харчових продуктів на тому етапі харчового ланцюга, який розглядається.

         Програми-передумови системи НАССР мають охоплювати такі процеси:

         1. Належне планування виробничих, допоміжних та побутових приміщень для уникнення перехресного забруднення;

         2. Вимоги до стану приміщень, обладнання, проведення ремонтних робіт, технічного обслуговування обладнання, калібрування тощо, а також заходи щодо захисту харчових продуктів від забруднення та сторонніх домішок;

         3. Вимоги до планування та стану комунікацій - вентиляції, водопроводів, електро- та газопостачання, освітлення тощо;

         4. Безпечність води, льоду, пари, допоміжних матеріалів для переробки (обробки) харчових продуктів, предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами;

         5. Чистота поверхонь (процедури прибирання, миття і дезінфекції виробничих, допоміжних та побутових приміщень та інших поверхонь);

         6. Здоров’я та гігієна персоналу;

         7. Захист продуктів від сторонніх домішок; поводження з відходами виробництва та сміттям, їх збір та видалення з потужності;

         8. Контроль за шкідниками, визначення виду, запобігання їх появі, засоби профілактики та боротьби;

         9. Зберігання та використання токсичних сполук і речовин;

         10. Специфікації (вимоги) до сировини та контроль за постачальниками;

         11. Зберігання та транспортування;

         12. Контроль за технологічними процесами;

         13. Маркування харчових продуктів та поінформованість споживачів.

План HACCP – це розроблена програма безпеки харчових продуктів, яка фокусується на запобіганні небезпекам шляхом застосування контролю від сировини до готової продукції (12 кроків).

    Крок 1. Створення групи HACCP (Склад групи НАССР визначається та затверджується керівником потужності).

Крок 2. Опис продукту та сировини.

    Повний опис харчових продуктів повинен містити інформацію, яка стосується його безпечності: назву, склад, структуру та фізико-хімічні характеристики, мікробіологічні та хімічні критерії, вид оброблення, спосіб споживчого та транспортного пакування, вид маркування, умови зберігання та транспортування, строк придатності, спосіб реалізації, метод збуту.

Крок 3. Визначення передбачуваного використання продуктів.

Визначення правильного і передбачуваного способу споживання (використання) харчового продукту споживачами, для яких цей продукт призначений. В окремих випадках розглядається споживання (використання) харчового продукту для специфічних груп споживачів, таких як діти, спортсмени, особи похилого віку.

Крок 4. Розробка блок-схем технологічного процесу.

Скласти докладну блок-схему технологічного процесу, яка дасть чіткішу і зрозумілішу картину всіх етапів виготовлення харчової продукції. Блок-схема допоможе виявити джерела потенційного зараження та визначити методи для усунення ризиків. 

Для організацій громадського харчування, які мають великий асортимент страв та продукції, необов'язково розписувати блок-схему для кожної страви. Достатньо буде згрупувати асортимент за схожими параметрами.

Крок 5. Підтвердження блок-схеми технологічного процесу на об'єкті виробництва.

    Після того, як блок-схему розроблено, група НАССР повинна підтвердити її відповідність дійсним технологічним процесам під час роботи потужності.

Крок 6. Аналіз небезпечних факторів (Перший принцип HACCP).

    Слід враховувати всі реальні чи потенційні небезпеки, які можуть виникати у кожному компоненті та кожному етапі блок-схеми. Проблеми безпеки харчових продуктів для програм HACCP поділяються на три типи небезпек: біологічні, хімічні речовини, фізичні. Провести аналіз (дослідження) небезпечних факторів з метою визначення, які з них необхідно усунути, зменшити до прийнятного рівня або попередити їх появу для виготовлення безпечних харчових продуктів.

Крок 7.  Визначення критичних контрольних точок - ККТ (Другий принцип HACCP).

Визначення (ідентифікація) критичних контрольних точок (далі - ККТ) ґрунтується на логічному підході. Такий підхід група НАССР здійснює відповідно до свого практичного досвіду та знань про процес та продукт з можливим використанням дерева рішень. При цьому етап технологічного процесу розглядають у логічній послідовності з іншими етапами процесу, беручи до уваги весь технологічний процес, що дозволить уникнути появи зайвих ККТ. Зразок дерева рішень для визначення критичних точок контролю наведено в додатку 3 Наказу № 590.

Крок 8. Встановлення критичних меж кожної ККТ (Третій принцип HACCP).

Дають змогу відрізнити прийнятність харчового продукту від неприйнятності з точки зору його безпечності.

Для кожної ККТ мають бути встановлені критичні межі.

Критичні межі - це крайні прийнятні значення (показники), які відділяють виготовлення (випуск) безпечного продукту від небезпечного.

Критичні межі повинні бути вимірними або, якщо неможливо встановити вимірні критичні межі, помітними для доведення того, що ККТ є під контролем. Значення критичних меж повинні базуватись на достатніх доказах того, що вони забезпечуватимуть контроль за технологічним процесом.

Крок 9. Розробка системи моніторингу кожної ККТ (Четвертий принцип HACCP).

         Моніторинг - це механізм підтвердження того, що ККТ не вийшла за встановлені критичні межі. Метод, обраний для моніторингу, має бути чутливим і забезпечувати швидкий результат, щоб навчені оператори могли виявити будь-яку втрату контролю за етапом. Це необхідно для того, щоб можна було вжити коригуючих дій якнайшвидше і уникнути або мінімізувати втрату продукту.

     Моніторинг може проводитись шляхом спостереження або вимірювання на зразках, взятих відповідно до статистичного плану вибірки. Моніторинг за допомогою візуального спостереження є базовим, але дає швидкі результати, тому небезпеку можна швидко усунути. Найбільш поширеними вимірами є час, температура та вміст вологи.

Крок 10. Розробка плану корекції та коригувальних дій (П'ятий принцип HACCP).

Група НАССР завчасно розробляє коригувальні дії для кожної ККТ, які можна негайно застосувати у випадку, коли моніторинг свідчить про відхилення від критичних меж.

Порядок коригувальних дій повинен бути задокументований у відповідних процедурах.

Коригувальні дії мають відповідати таким вимогам:

- негайно відновлювати контроль за технологічним процесом;

- визначити причини невідповідності;

- усувати причини невідповідності;

- визначати (ідентифікувати) потенційно небезпечні продукти, виготовлені (випущені) за час, коли технологічний процес не був під контролем (при періодичному моніторингу - з часу останнього вимірювання з позитивним результатом), та встановлювати подальше поводження з ними.

Крок 11. Встановлення процедур верифікації (перевірки) (Шостий принцип HACCP).

         Коли план HACCP розроблено та всі ККТ були підтверджені, він повинен перевірятись через регулярні проміжки часу (не рідше одного разу на рік).

    Метою верифікації (перевірки) є отримання упевненості у тому, що план НАССР базується на надійних наукових обґрунтуваннях, забезпечує контроль за небезпечними факторами, пов’язаними з харчовим продуктом та технологічним процесом, та належно виконується.

    Елементами верифікації (перевірки) є:

    Валідація (підтвердження) плану НАССР - отримання доказів того, що всі елементи плану НАССР є правильними і забезпечують безпечність харчових продуктів.

    Метою валідації є:

- демонстрація, що всі рішення, прийняті під час дослідження плану НАССР, мають під собою наукове та/або технічне обґрунтування і базуються на належних практиках виробництва та гігієни;

- переконання, що план НАССР є правильно продуманим і ефективним;

- оцінка того, що розроблений план НАССР може бути впроваджено повністю;

- надання клієнтам (іншим операторам ринку) чи органам державного контролю (нагляду) доказів того, що прийняті рішення є правильними, а заходи контролю - ефективними.

    Верифікація (перевірка) ефективності функціонування системи НАССР із застосуванням методів, процедур, аналізів та інших оцінювань додатково до моніторингу ККТ для визначення відповідності плану НАССР.

    Метою верифікації є:

- забезпечення ефективного впровадження плану НАССР;

 -перевірка, чи план НАССР виконується постійно;

- перевірка, чи всі результати аналізу системи взято до уваги.

    Для проведення верифікації група НАССР використовує таку інформацію:

- огляд скарг, пов’язаних з безпечністю харчових продуктів;

- результати лабораторного моніторингу неперероблених, частково перероблених або перероблених харчових продуктів;

- результати моніторингу ККТ;

- калібрування обладнання;

- результати проведення аудитів, інспекцій;

- перевірку ведення записів;

- аналіз відхилень;

- перевірку роботи відповідального персоналу.

Крок 12. Встановлення процедур ведення записів (Сьомий принцип HACCP).

         Включає процедури ведення записів та документації, що мають відповідати розміру потужності, особливостям технологічних процесів та давати змогу оператору ринку перевіряти впровадження та дієвість заходів з контролю, передбачених системою НАССР.

         Ведення записів є невід'ємною частиною плану HACCP. Записи демонструють, що процедури виконувались правильно від початку до завершення виробничого процесу, забезпечуючи простежуваність продукту. Це забезпечує запис відповідності встановленим критичним межам і може використовуватися виявлення проблемних областей. Крім того, документація може використовуватися як доказ належного виконання виробничого процесу.

         Записи повинні також включати документи, в яких записано початкове дослідження HACCP, наприклад, визначення небезпеки та вибір критичних меж, але основна частина документації буде записами, пов'язаними з моніторингом ККТ та вжитими коригуючими заходами. Ведення записів може здійснюватися у різний спосіб: від простих контрольних списків до записів і контрольних діаграм. 

         Документація системи НАССР поділяється на:

- базову - план НАССР, процедури;

- оперативну - протоколи, записи.

    До базової документації належать:

- склад групи НАССР та її обов’язки;

- опис харчового продукту та його передбачуване споживання (використання);

- перевірена блок-схема виробництва;

- аналіз небезпечних факторів;

- методологія визначення ККТ;

- критичні межі та їх обґрунтування;

- система моніторингу, процедури моніторингу кожної ККТ;

- процедури застосування коригувальних заходів;

- процедура валідації, верифікації;

- процедури управління документами НАССР.

         До оперативної документації належать:

- протоколи нарад групи НАССР;

- протоколи моніторингу ККТ;

- протоколи впровадження коригувальних заходів;

- протоколи валідації, верифікації.

 

опубліковано 28.08.2023

Податківці продовжують роз'яснювальну роботу із підприємцями Полтавщини

Цикл робочих зустрічей із фізичними особами-підприємцями триває. Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області роз’яснюють норми Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування   у період дії воєнного стану».

Під час виїзних консультацій на ринках Полтави податківці надають відповіді на найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО. Зокрема, нагадали, що ПРРО                              є безкоштовним рішенням від ДПС та є зручним у застосуванні.

        Роз’яснювальна робота із платниками податків - пріоритетне завдання Головного управління ДПС у Полтавській області.

         Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання»,        в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування. Розділ розміщено за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

опубліковано 28.08.2023

 

Закон України № 3219-ІХ: зміни в застосуванні відповідальності за порушення порядку проведення розрахункових операцій

 

З 1 серпня 2023 року набрали чинності положення Закону України від 30.06.2023 № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі - Закон № 3219), зокрема, щодо змін у застосуванні відповідальності за порушення порядку проведення розрахункових операцій.

Окремі категорії суб’єктів господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону України від 06.07.1995                         № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), які вчинені ними у період  з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року. Звільнення від відповідальності за порушення вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 не стосується трьох видів діяльності:

- продажу підакцизних товарів;

- діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти;

- діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

          У подальшому, з 01 жовтня 2023 року штрафні (фінансові) санкції застосовуються до всіх суб’єктів господарювання за вчинені ними порушення вимог Закону № 265.

     Разом з цим, з 01 жовтня 2023 року штрафні (фінансові) санкції не застосовуються до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на: тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, - по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій; територіях активних бойових дій, - по дату завершення бойових дій на відповідних територіях; територіях можливих бойових дій, - по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях, якщо вони не були вчинені при продажу ними підакцизних товарів.

     Також, відбулися зміни в розмірах штрафних (фінансових) санкцій за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій на період з 01 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року                   № 64/2022, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану          в Україні».

     Так, до фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів                                   з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій                                 з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведения розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовується у таких розмірах:

25 відсотків вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

При цьому зменшення штрафних (фінансових) санкцій не буде застосовуватись відносно торгівців, діяльність яких пов’язана з торгівлею:

- підакцизними товарами;

- технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;

- лікарськими засобами, виробами медичного призначення, крім ветеринарних препаратів та виробів ветеринарного призначення;

- ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

опубліковано 25.08.2023

 

опубліковано 24.08.2023

Залишаємось на зв’язку:  Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах – одна з умов дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО

  Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

      Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.

      Процедури реєстрації РРО/ПРРО встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0918-16#Text

Форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/

      ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.

      ПРРО від ДПС, як і всі інші ПРРО, підлягає реєстрації в контролюючому органі.

 Завантажити ПРРО від ДПС можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Faсebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

опубліковано 24.08.2023

Робоча зустріч із слухачами курсу підвищення підготовки «Бухгалтерія+1С» Навчального центру «Інфотех» щодо новацій, передбачених Законом № 3219, в т.ч. щодо застосування РРО (ПРРО)

         Фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч формату «Питання-відповідь» із слухачами курсу підвищення підготовки за напрямом «Бухгалтерія+1С» Навчального центру «Інфотех».

       Заходи проводились на території Навчального центру «Інфотех». У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками, змін та новацій передбачених законом № 3219-IX.

         Податківці наголосили, що Закон № 3219-IX спрямований на виконання Україною зобов’язань  в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні. Фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність реєстратора розрахункових операцій, крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор)  або надають послуги.

          Всім присутнім були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО/ПРРО та змін передбачених Законом № 3219-IX, та надано консультації              і відповіді на актуальні питання.

 

опубліковано 24.08.2023

Формується Портфель інвестиційних пропозицій Полтавської області!

Полтавська облвійськадміністрація формує Портфель інвестиційних пропозицій Полтавської області.

Запрошуємо всіх зацікавлених суб’єктів господарювання та ініціаторів Start-up долучитись та надати свої інвестиційні пропозиції та проекти різного ступеню готовності: від бізнес-ідей до готових інвестиційних проектів в різних галузях економіки!

Портфель інвестиційних пропозицій Полтавської області –  це база даних та сформований на її основі презентаційний каталог, який дасть змогу просувати та рекламувати активні інвестиційні можливості Полтавщини для пошуку та залучення потенційних партнерів та ресурсу для реалізації інвестиційних проектів.

Хто може взяти участь?

  • Вже існуючий бізнес, що прагне реалізувати нові проекти та масштабуватись і потребує залучення інвестиційних ресурсів (інвестиції у статутний капітал/кредитні ресурси/часткове грантове покриття);
  • Start-up , що шукає ресурсу для реалізації ідеї.

Як взяти участь?

  • Подати заповнену Анкету інвестиційного проєкту на сайті облвійськадміністрації через відповідний сервіс (http://surl.li/jffur). 

Консультації з питань щодо подачі інвестиційних проєктів до Портфелю інвестиційних пропозицій Полтавської області за телефонами:

+380 (0532) 56-16-95

+380 (0532) 56-17-19

 

 

опубліковано 22.08.2023

 Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області, з метою надання консультацій щодо новацій, передбачених Законом України від        30 червня 2023 року №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219), в т.ч. щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій, фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області було проведено зустріч із платниками податків на території ПП «Торгівельний центр «Київ» за участю керівництва закладу.

Обговорили актуальні питання змін та новацій податкового законодавства, зокрема, щодо обов’язковості використання реєстраторів розрахункових операцій, відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.08.2023 – стосовно суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор; з 01.10.2023 – стосовно всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Податківці наголосили, що Закон №3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.

Платникам податків були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО/ПРРО, консультації та відповіді на актуальні питання.

 

опубліковано 21.08.2023

Опитування платників податків щодо задоволеності оновленим вебпорталом ДПС

   У зв’язку із запуском оновленого вебпорталу ДПС Державна податкова служба України до  27.08.2023 проводить опитування користувачів щодо їх задоволеності функціоналом та наповненням вебпорталу ДПС.

Опитування є анонімним та добровільним.

Просимо заповнити анкету за посиланням:

https://tax.gov.ua/anketa/?3338514346

Результати опитування будуть оприлюднені на вебпорталі ДПС та сторінці ДПС у Facebook одразу після їх опрацювання.

 

опубліковано 21.08.2023

Оновлено версію програмного забезпечення ПРРО від ДПС

Державна податкова служба України повідомляє про оновлення версії програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS.

У оновленій версії:

додано можливість використання КЕП у форматі .pfx;

удосконалено механізм повернення з ПРРО, що використовується, чеків, які були сформовані іншим ПРРО, що належить/належав одному суб'єкту господарювання;

виключено обмеження щодо перегляду чеків у модулі «Історія операцій», сума яких перевищує 1 млн грн;

удосконалено функціонал щодо перевірки стабільності інтернет-з’єднання та з’єднання з Фіскальним сервером контролюючого органу при виході ПРРО з режиму офлайн.

Проєкт EU4PFM допомагає впроваджувати реформу ПРРО в Україні, надаючи експертну та фінансову підтримку щодо розробки і вдосконалення
ІТ-рішень для ПРРО.

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 Інформаційні матеріали щодо ПРРО за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.

Суб’єкт господарювання для проведення розрахункових операцій обирає за власним бажанням ПРРО від ДПС чи будь-яке інше (комерційне) рішення.

Наприкінці червня роботу ПРРО від ДПС продемонстровано на 27-й Генеральній асамблеї Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) та отримано схвальну оцінку учасників.

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Faсebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

 

опубліковано 18.08.2023

        Державна підтримка бізнесу в питаннях фіскалізації розрахункових операцій

       Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.

  ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.

Функціональні можливості ПРРО від ДПС:

відкриття/закриття/автозакриття зміни;

формування, реєстрація, видача чеків;

додавання товарів/послуг у чек з номенклатури або вручну;

друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту/месенджери;

ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних);

ведення довідника ставок податків;

використання сканера штрихкодів;

додавання штрихкоду марки акцизного податку;

різні форми розрахунку (готівкова/безготівкова/комбінована);

оформлення знижки/повернення товару на окремий товар/чек;

формування та перегляд X-звіту, Z-звіту;

відправка Z-звіту до фіскального сервера;

перехід/вихід у/з режиму офлайн із можливістю збереження/передачі даних до фіскального сервера.

Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

 Інформаційні матеріали щодо ПРРО за  посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.

Суб’єкт господарювання для проведення розрахункових операцій обирає за власним бажанням ПРРО від ДПС чи будь-яке інше (комерційне) рішення.

Наприкінці червня роботу ПРРО від ДПС продемонстровано на 27-й Генеральній асамблеї Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) та отримано схвальну оцінку учасників.

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Fasebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

 

опубліковано 18.08.2023

 

 

опубліковано 17.08.2023

опубліковано 17.08.2023

Військовий збір

Запитували? Відповідаємо!

Чи є об’єктом оподаткування військовим збором разова нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівникам?

        Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
        До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, згідно з п. 164.2 ст. 164 ПКУ, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

У разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою та оподатковується, з урахуванням п. 170.7 ст. 170 ПКУ.

   Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2023 році – 3760,00 гривень).
        При цьому, якщо сума нецільової благодійної допомоги перевищує зазначений розмір, то сума такої допомоги в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

Отже, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2023 році не перевищує 3760,00 грн, а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

опубліковано 17.08.2023

 

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Конкорд»

   Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

    Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру «Конкорд».      У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

  Податківці наголосили, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань  в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

   Зокрема, нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

          Платникам податків були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО, консультації та відповіді на актуальні питання.

опубліковано 17.08.2023

                                                                                                 

    Робоча зустріч  податківців Полтавщини з керівником ГО «Полтавське районне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні, Віктора Чміленка»

   Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч із керівником Громадської організації «Полтавське районне об’єднання фермерів і приватних землевласників імені героя України, героя Небесної сотні, Віктора Чміленка» Олегом Слизьком. Під час заходу обговорювались питання щодо реалізації  державної політики у сфері оподаткування у в’язку з новаціями податкового законодавства.

     Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від       30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

      Алла Рябкова акцентувала увагу Олега Слизька, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені   у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

    Очільниця податкової служби області акцентувала увагу на необхідності проведення зустрічей із підприємцями в онлайн або робочому форматі задля налагодження діалогу з бізнесом та роз’яснення новацій податкового законодавства. «Тільки відкрита комунікація допоможе бізнесу правильно розуміти норми чинного законодавства та використовувати їх під час своєї діяльності в межах правового поля, що особливо важливо для спльної Перемоги», наголосила Алла Рябкова.     

 

опубліковано 16.08.2023

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Екватор»

         Фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області  з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

  Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру «Екватор».      У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

         Податківці наголосили, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань  в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Акцентували увагу присутніх, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор)  або надають послуги.

     Зокрема, нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

   Платникам податків були надані інформаційні пам’ятки стосовно застосування РРО, консультації та відповіді на актуальні питання.

 

Робочі зустрічі податківців Полтавщини з підприємцями 

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області розпочали цикл робочих зустрічей із фізичними особами-підприємцями з питань роз’яснення норм Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України  від 30 червня 2023 року  № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування   у період дії воєнного стану».

Під час зустрічей на ринках Полтави податківці роз’яснюють найбільш актуальні питання податкового законодавства, які викликають суспільний інтерес, та надають відповіді  на запитання в межах чинного законодавства, зокрема, щодо:

- переходу з ІІІ групи  єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;

- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;

- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;

- застосування РРО/ПРРО;

- оформлення трудових відносин з найманими працівниками тощо.

        Також фахівці податкової служби області розповсюдили друковану продукцію серед учасників заходу, яка роз’яснює вищезазначені питання податкового законодавства у доступній та зрозумілій формі.

    Проведення таких зустрічей сприяє підвищенню рівня податкової культури та налагодженню партнерських відносин між податковою службою та платниками податків Полтавщини.      

        

Єдиний податок

Запитували? Відповідаємо!

Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності (для фізичної особи - підприємця), які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку?

         Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 зі змінами та доповненнями.
            До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

        Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб – підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

 

 «Круглий стіл» податківців із представниками бізнес-спільноти Полтавщини

         В Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч   з підприємцями щодо питань реалізації  державної політики у сфері оподаткування, роз’яснення окремих положень податкового законодавства та налагодження діалогу з бізнесом.

        Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені    у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

   У ході проведення зустрічі фахівцями управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками. Податківці нагадали, що  ПРРО можливо зареєструвати через Електронний кабінет, при цьому, ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами, звернули увагу присутніх на покрокові інструкції, які детально описують порядок реєстрації та принцип роботи ПРРО. Знайти їх можна за посиланням на офіційному вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

 

опубліковано 16.08.2023

Податківці Полтавщини провели воркшоп щодо Закону України 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану»

    Спільна та злагоджена робота податківців та представників органів місцевого самоврядування регіону – ефективний вектор діяльності Головного управління ДПС   у Полтавській  області.

          Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Полтавській області під головуванням очільниці податкової служби Полтавщини Аллою Рябковою відбулась зустріч  в онлайн форматі за участі представників територіальних громад області. Під час заходу обговорювались питання щодо реалізації  державної політики у сфері оподаткування      у в’язку з новаціями податкового законодавства.

        Доповідачами від податкової служби області були надані роз’яснення щодо ключових змін у зв’язку із набуттям чинності Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану»   (далі – Закон України № 3219-IX).

        Особлива увага була приділена питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219).

 Алла Рябкова акцентувала увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені  у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні       та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  Наголосила, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

        Очільниця податкової служби області звернула увагу пристуніх на тому, що офіційна інформація щодо вищезазначених питань опублікована на субсайті Головного правління ДПС у Полтавській області за посиланням https://poltava.tax.gov.ua/ та підкреслила, що працюють телефони “гарячих ліній” за всіма функціональними напрямками https://poltava.tax.gov.ua/kontakti/  

 

Реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах

        Державна податкова служба України повідомляє, що починаючи             з 01.08.2023 суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», лише за п’ять днів зареєстрували в контролюючих органах більше 6 тис. РРО/ПРРО.

          Для проведення розрахунків суб’єкт господарювання обирає самостійно – РРО чи ПРРО він буде застосовувати. Якщо надає перевагу ПРРО, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО.

     Безоплатний ПРРО від ДПС розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна  за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro).

          Отримати роз’яснення щодо реєстрації РРО/ПРРО, з інших питань, пов’язаних із застосуванням РРО/ПРРО, можна за телефоном: 0800501007.

          Подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО – виключно в електронній формі.

           Форма заяви для реєстрації ПРРО знаходиться за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/

Залишаємось на зв’язку: 

Комунікаційна платформа: poltava[email protected]  

Підписатись на сторінку Faсebook ГУ ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava

 

опубліковано 16.08.2023

Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Київ»

      Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

         Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру  «Київ». У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

 Акцентували увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Податківці роз’яснили, що фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Наголосили, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

          Нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

          Платникам податків були надані консультації та відповіді на актуальні питання.

опубліковано 16.08.2023

                                                              Єдиний податок     

 

Які дії фізичної особи - платника єдиного податку у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника єдиного податку відповідної групи?

            Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки, встановлені п. 293.3 – 293.5   ст. 293 ПКУ, застосовується з урахуванням таких особливостей:

      1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку    у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом,  у якому допущено перевищення обсягу доходу;

     2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку   у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

       3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відс.,   а також зобов’язані у порядку, встановленому главою 1 розд. ХIV ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

 

  Податківці Полтавщини роз’яснювали платникам особливості застосування РРО/ПРРО в ТРЦ «Київ»

    Працівниками Головного управління ДПС у Полтавській області з метою проведення роз’яснювальної роботи з фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій у зв’язку із прийняттям Закону України від  30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану» було організовано  зустріч із платниками податків.

         Заходи проводились на території торгівельно-розважального центру  «Київ». У ході проведення зустрічі фахівцями податкової служби висвітлювались питання, пов’язані із особливостями застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками.

 Акцентували увагу присутніх, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від    8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу. Податківці роз’яснили, що фізичні особи – підприємці  – платники єдиного ІІ – ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Наголосили, що до 1 жовтня 2023 року  не застосовуються штрафні санкції за відсутність РРО (реєстратора розрахункових операцій), крім того, зазначили, що Законом № 3219-IX знижено фінансову відповідальність до фізичних осіб підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів  (крім продажу підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор) або надають послуги.

          Нагадали, що  ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.

          Платникам податків були надані консультації та відповіді на актуальні питання.

 

 

 

 

опубліковано 16.08.2023

         Нещодавно в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова під час брифінгу в Полтавській військовій адміністрації з представниками Офіційного медіа центру «Новини Полтавщини» повідомила платників податків про набуття чинності Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування у період дії воєнного стану»          (далі – Закон України № 3219-IX).

        Під час заходу Алла Рябкова проінформувала суб’єктів господарювання щодо основних змін в оподаткуванні у зв’язку з введенням в дію Закону України № 3219-IX та акцентувала увагу платників на основних змінах у Податковому кодексі України та інших законах України, якими, зокрема, передбачено  з 1 серпня 2023 року скасування можливості для фізичних осіб-підприємців  та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу.

       Алла Рябкова наголосила, що Закон № 3219 спрямований на виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та передбачає відновлення дії норм податкового законодавства, які були призупинені у зв’язку з  введенням воєнного стану в Україні  та не встановлює нових вимог для мікробізнесу.  До 1 жовтня 2023 року звільняються від відповідальності суб’єкти господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор. Спрощуються вимоги до відображення в розрахунковому документі назви товару (послуги) для фізичних осіб – підприємців, платників єдиного податку, які незареєстровані платниками ПДВ.      

    Крім того, фізичні особи-підприємці можуть на свій власний вибір використовувати або класичний РРО, або програмний РРО (ПРРО), у залежності від своїх потреб. ПРРО можливо зареєструвати через Електронний кабінет, при цьому, ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами, а саме:

- безкоштовне рішення від ДПС забезпечує функціонал, що відповідає вимогам Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- програмне рішення можна встановити на будь-який гаджет (смартфон, планшет, комп’ютер чи ноутбук) і зекономити на придбанні традиційних РРО  та їх обслуговуванні;

- швидка та зручна онлайн реєстрація;

- онлайн передача даних від/до фіскального серверу контролюючого органу;

- автоматичне формування та відправка Z-звіту до ДПС;

- програмне рішення дозволяє працювати в режимі offline, надсилати  до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline;

- ДПС надає інформаційну підтримку щодо реєстраціїї та застосування програмних РРО.

         Очільниця податкової служби Полтавщини наголосила, що програмний РРО відповідає потребам сучасності, покращує ефективність процесів ведення бізнесу та економить кошти підприємців.

         Алла Рябкова нагадала, що  з метою отримання  консультацій платники податків можуть  звертатися до податкової Полтавської області за телефонами «гарячих ліній» (https://poltava.tax.gov.ua/kontakti/) та  мають можливість отримувати корисну інформацію   на субсайті Головного управління  ДПС  у Полтавській області вебпорталу ДПС України за посиланням (https://poltava.tax.gov). Подякувала платникам податків за сумлінну сплату податків під час воєнного стану, оскільки це наближає нас до Перемоги.

      З відеозаписом брифінгу можна ознайомитись,  скориставшись посиланням https://youtu.be/NAq_JcA29J0.

 

опубліковано 15.08.2023

☝️ Чому важливо проводити стратегічну екологічну оцінку документів державного планування та як нещодавно запущений Єдиний реєстр стратегічної екологічної оцінки (СЕО) покращив цю процедуру?

✅ Експерти U-LEAD надали практичні поради для громад щодо розробки стратегічної екологічної оцінки під час онлайн-семінару «Стратегічна екологічна оцінка документів державного планування органів місцевого самоврядування» на базі Хмельницького регіонального офісу U-LEAD.

💬 Дмитро Василенко, керівник регіонального офісу ULEAD з Європою в Хмельницькій області зазначив: “Важливо розуміти, що СЕО є не лише формальним документом, який вимагається законодавством. Якісна СЕО є хорошим підґрунтям для реалізації стратегії, у тому числі під час підготовки проєктних заявок для залучення зовнішнього фінансування”.

 

 

 

опубліковано 15.08.2023

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє:

      Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». З 01.08.2023 поновлюється застосування штрафних санкцій та пені за порушення вчинені до 01.03.2020 та починаючи з 01.08.2023  за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум;  несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464-VI до податкових органів.

 За порушення вчинені в період з 01.03.2020 по 31.07.2023 контролюючим органом штрафні санкції не застосовуються, а пеня нарахована за цей період підлягає списанню.

     У платників єдиного внеску залишилось право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану та не подавати розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації за період, в якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

     Проте до платників єдиного внеску які обчислять і нарахують єдиний внесок та подадуть до контролюючого органу звітність, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску, та при цьому не сплатять самостійно визначені зобов’язання, з 01.08.2023 податковим органом будуть застосовуватись штрафні санкції.

     Разом з цим, фізичним особам-підприємцям та самозайнятим особам страховий стаж зараховується відповідно до законодавства, за умови сплати єдиного внеску та подання відповідної звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску до органів Державної податкової служби.

Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України  яким з 01.08.2023  скасовується ставка єдиного податку у розмірі 2 % доходу для платників 3 групи.

Платників 3 групи 2 % єдиного податку 01.08.2023 року автоматично переведено на систему, на якій вони перебували до обрання 2 % єдиного податку; новостворені фізичні – особи підприємці, які з дня держреєстрації обрали 2 % єдиного податку,  з 01.08.2023 року автоматично вважаються платниками єдиного податку 3 групи зі ставкою 5 %;  

з 01.08.2023 року автоматичне  відновлення прав і  обов’язків платника ПДВ для тих ФОП, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;

надання платникам, які в 2023 році перейшли з 2 % єдиного податку  на загальну систему, права перейти повторно 2023 році на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви.    При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023, такого платника вважатимуть платником єдиного податку  з 01.08.2023;

платники єдиного податку, мають право у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування,  в  тому числі  у разі повторної протягом  2023 року державної  реєстрації фізичною   особою - підприємцем, шляхом подання заяви за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу за загальною процедурою.

        У  2023  році  граничний  обсяг  доходу  для  платників  єдиного  податку  третьої  групи  зі ставкою  3  або  5  відсотків  визначається  пропорційно  до  кількості  календарних  місяців поточного  календарного  року,  протягом  яких  платник  єдиного  податку  не  застосовував спрощену систему з особливостями оподаткування.

 

опубліковано 14.08.2023

        Інтеграція людей з вразливих груп до бізнес-процесів – це неабиякий виклик для бізнесу. Бо з одного боку, необхідно використовувати наявний в громаді потенціал та адаптуватися під її запити, а з іншого розуміти, як при цьому поліпшити ефективність, вибудувати комунікацію в команді та прорахувати ризики 💰

На сьогодні, з більш ніж 500 вакансій на сайті WORK.ua в Кременчуці, лише на 22 з них готові розглядати людей з інвалідністю, хоча до міста постійно приїздять внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, з фронту повертаються ветерани і ветеранки, учасники і учасниці бойових дій, яким необхідно відновлювати повноцінне життя. 

Водночас, з початком повномасштабного вторгнення на Полтавщину релокувалися більше 50 бізнесів, з них 10 підприємств переїхали до Кременчуцького району. Перед ними стоять питання пошуку нових працівників, відновлення логістики, досягнення сталого розвитку в новій громаді. 

🔥 Ми запрошуємо підприємців та підприємиць Кременчуцької громади взяти участь в тренінгу «PROсоціальний бізнес», де будемо говорити про механізми розвитку соціально відповідального бізнесу, побудову бізнес-процесів з урахуванням ресурсного потенціалу громади та актуальні джерела фінансової підтримки для започаткування, розвитку і масштабування бізнесу, який поділяє цінності безбар’єрності. 

Спікери заходу:

🔹 Марина Саприкіна - голова ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»

🔹 Ніна Мацюк -  експертка ГО «Безбар'єрність», консультантка з впровадження практик безбар'єрності та інклюзивності

🔹 Валентин Романенко - Бізнес-наставник, виконавчий директор мережі закладів ORANG+UTAN, Спікер Дія.Бізнес

🔹 Алла Журавель - заступниця директора Ресурсного центру «ГУРТ», бізнес-тренерка за програмою «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» Міжнародної організації праці.

📍Коли: 22 серпня на платформі ZOOM

️Участь в програмі безкоштовна. Реєстрація доступна за посиланням:   https://bit.ly/44UEvFE 

Програма «Відбудова та розвиток 2023: працевлаштування та бізнес»   реалізується ГО «Маріупольська Спілка Молоді»  в межах проєкту Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Японії.

 

опубліковано 14.08.2023

«ВідНОВА:UA»програма залучення молоді до відновлення України

Мінмолодьспортом спільно з партнерами у 2023 році продовжено роботу щодо реалізації Національної програми залучення молоді до відновлення України ВідНОВА:UA, мета якої сприяння процесам залучення молоді до відновлення України та нормалізації життя у громадах, що постраждали від війни з росією.

Програма здійснюється шляхом молодіжних обмінів, які залучатимуть молодь з різних областей України. Програма 2023 року зшиває всю країну, від Заходу до Сходу 24 обміни, 24 громади, 3 хвилі відбору: - І хвиля обмінів - червень - липень (набір закрито); - ІІ хвиля обмінів - липень - серпень (набір закрито); - ІІІ хвиля обмінів - серпень – вересень.

Ключова мета програми обмінів об’єднання нації, формування соціальної активної молоді та відновлення країни.

Кожен обмін триватиме 5 інтенсивних днів. Кожен день буде наповнений насиченими та цікавими активностями: відновлювальні роботи; командотворення; соціальна згуртованість; громадська участь; неформальні вечори (перегляд фільмів тощо); екскурсії по місцевості; смарт зустрічі тощо.

ВідНОВА:UA націлена на активну, драйвову молодь, від 18 до 35 років. На людей, які бажають дізнатися більше про свою країну, які не можуть всидіти на одному місці та вже відвідали багато місць й на тих, хто тільки мріє про подорожі.

Всі витрати на проїзд, проживання, харчування покриваються організаторами.

Заповнити анкету для участі у Програмі можливо за наступним покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVJXnmV3LZmIDIkPxAdj0k04_pBpxCpb5k7yguV3-nKrA-ig/viewform

Міністерство молоді та спорту України

 

опубліковано 07.08.2023

Шахраї вміло грають на людських факторах

 Навички соціальної інженерії (наука про людську поведінкову реакцію) вони вправно втілюють в різні сфери життя, підлаштовуючись під обставини. Так, з появою виплат ВПО, з’явився великий вал фішингових схем: це всі ті повідомлення в месенджерах та соціальних мережах з текстом: «Уряд погодив нові виплати українцям». Текстову інформацію завжди супроводжувало посилання, яке вело потенційну жертву на сторінку, яка вимагала лишити дані свого карткового рахунку для здійснення виплат. Ці посилання розроблені шахраями і всі дані, які ви на них лишаєте, потрапляють прямісінько до рук злодіїв.

 

Насправді, механізм фішингу однаковий. Різниця лише в легенді, яка направлена на те, щоб змусити жертву натиснути на посилання та залишити там дані, необхідні шахраю. Звісно, найчастіше фішинг направлений на заволодіння грошовими коштами жертви. Так, третього серпня цього року кіберполіція викрила групу зловмисників у шахрайстві під виглядом інвестування у казино. Обіцяючи надприбутки від інвестицій, фігуранти привласнили гроші понад 100 вкладників. П’ятьом спільникам оголошено про підозру. мешканці столиці розміщували рекламу в соцмережах і Telegram-каналах та через спеціальний вебсайт, де пропонували отримання надвисоких прибутків від інвестицій у казино. Зловмисники переконували громадян перераховувати гроші через платіжну систему на підконтрольні банківські картки. Однак більше сотні вкладників обіцяних виплат так і не отримали.

Але непоодинокі випадки крадіжок акаунтів в соціальних мережах та месенджерах. Злодії легко отримують доступ до особистих даних довірливих громадян.

Обізнаність в механізмах роботи подібних схем та можливостях неправопорядних осіб – першочерговий крок до вашої безпеки

 

опубліковано 07.08.2023

Продавали новонароджених дітей іноземцям:

правоохоронці повідомили про підозру дванадцятьом членам злочинної організації

Слідчі слідчого управління міста Києва під процесуальним керівництвом столичної прокуратури спільно з прикордонниками припинили діяльність масштабної злочинної організації з продажу новонароджених дітей іноземцям.

Зловмисники вербували  малозабезпечених жінок для участі у програмі так званого «сурогатного материнства».

Правоохоронці встановили, що члени групи підшукували вагітних жінок в Харківській області, які перебували у скрутному матеріальному становищі.

 У свідоцтві про народження дітей матір’ю зазначалася громадянка України, а батьком – іноземець. У подальшому «сурогатних матерів» примушували видати себе за біологічних та оформити відмову від батьківських прав на користь іноземців.

За відмову від новонародженої дитини їм обіцяли 12 тисяч євро, однак після пологів фігуранти сплачували значно менші суми, а окремим жінкам погрожували.

Немовлят зловмисники продавали громадянам інших держав, у яких заборонено «сурогатне материнство».

Самі ж організатори схеми отримували від іноземців від 50 до 70 тис євро за дитину.

До складу групи входили працівники клінік у Києві та Харкові.

Фігурантам оголошено про підозри у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією належного їм майна або без такої.

Небезпечність і зухвалість вказаної діяльності підвищується тим, що в Україні назріває демографічна катастрофа – народжуваність за 6 місяців 2023 року знизилась на 28% порівняно з таким же періодом 2021 року

 

 

опубліковано 07.08.2023 

Міграційна служба Полтавщини: що таке довідка з Єдиного державного демографічного реєстру і як її отримати 

  Згідно законодавства кожна особа, персональні дані якої внесені до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР), має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру та видані документи.

Форма довідки затверджена постановою Кабінету Міністрів України  від 18.10.2017 №784 та видається особі за її заявою, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові особи, унікальний номер запису в Реєстрі, реквізити документа.

Довідка про внесення інформації до Реєстру та видані документи складається у формі витягу з Реєстру та видається протягом трьох робочих днів з дня подання заяви.

Для отримання вищезазначеної довідки громадянин може звернутися із відповідною заявою НЕЗАЛЕЖНО від реєстрації місця проживання до УДМС у Полтавській області або його територіальних підрозділів.

Важливо. Особа або її законний представник під час подання заяви про видачу довідки у паперовій формі ОСОБИСТО пред’являє посадовій особі міграційної служби паспортний документ.

опубліковано 04.08.2023

Рекомендації для населення

щодо утримання та дезинфекції колодязної води

  Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Використання води для пиття є однією з найважливіших потреб людини. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових: холера, черевний тиф, паратифи, дизентерія, а також особливо небезпечних – туляремія, лептоспіроз тощо.

 В сільських населених пунктах найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземна ґрунтова вода, яка потрапляє до населення найчастіше через шахтні колодязі. Контамінація (забруднення) ґрунтової води збудниками інфекційних хвороб може відбуватися як у грунтовому потоці, так і в шахтних колодязях  при потраплянні в неї виділень хворих і бактеріоносіїв різними шляхами, а саме:

- при просочуванні в ґрунтову воду господарсько-фекальних стічних вод (централізовані, відомчі, локальні каналізації при аваріях, вбиральні, вигрібні ями), побутових вод (прання білизни, миття посуду тощо);

-при потраплянні в колодязь трупів гризунів;

-при розташуванні поблизу громадських та приватних колодязів приміщень для свійських тварин та водопою для худоби, а також через відра, якими користується населення для забору води.

Територію поблизу колодязя необхідно утримувати в чистоті та організувати відведення поверхневого стоку. В радіусі 50 м від колодязя не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці та іншу діяльність, що може призвести до забруднення грунту та води. Забороняється використовувати для підйому води із громадського колодязя індивідуальні ємності споживачів.

З метою попередження виникнення захворюваності серед користувачів криничної води, весною та восени необхідно проводити профілактичне знезараження. Для цього використовується хлорне вапно або спеціальні таблетовані деззасоби, а також хороший ефект дезінфекції води дають керамічні “патрони”, заповнені хлорним вапном з водою, які опускаються в криницю на тривалий час (1 місяць). Після чого їх очищують, знову заповнюють та опускають в криницю. Після профілактичного знезараження водою можна користуватися вже через 2 години.

У випадку, коли вода криниці забруднена, змінився смак, запах, колір чи з інших причин виникає необхідність провести таке: вичерпати чи викачати воду з криниці, очистити від намулу стінки, дно. Зруб продезінфікувати 5 % розчином хлорного вапна. Для приготування такого розчину необхідно взяти 0,5 кг хлорного вапна, висипати його в 10 л відро, долити літр води і акуратно розмішати. Після цього долити воду до повного об’єму. Такий розчин потрібно відстояти 24 години. Відстояний розчин обережно зливають, а згашене вапно, що залишилося на дні відра викидають. Для приготування розчину використовують пластмасове або емальоване відро з кришкою. Готувати розчин необхідно на відкритому повітрі, дотримуючись правил техніки безпеки!

Воду, що заповнила криницю, знезаражують хлорним вапном з розрахунку ≈500 г/м3 води (1 кільце). Через 8 годин воду вичерпують, проводять повторну дезінфекцію води з розрахунку в 2 рази меншої кількості хлорного вапна на 1 м3; застосовують також таблетовані препарати у відповідності до методичних вказівок затверджених МОЗ України. Через 6 годин воду знову вичерпують, після повторного наповнення і втрати запаху хлору її можна вживати.

Слід зазначити, що хлорування води дає тимчасовий ефект. Тому якщо є постійне джерело забруднення (затікання нечистот від вбиральні, ґрунтових вод через несправний колодязний зруб тощо), користування водою колодязя забороняється до усування цих дефектів.

Суттєво поліпшує якість води профілактична санація колодязів, що за відсутності епідпоказів повинна здійснюватися не рідше 1 разу на рік.

З метою дезінфекції застосовуються дозволені Міністерством охорони здоров’я України деззасоби, які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів, що випускаються у вигляді таблеток, розчинних у воді, наприклад серед них добре відомі: «Акватабс-8,68», «Жавель-клейд», «Брілліантовий міг», «Жавілар Плюс», а також хлорне вапно, гіпохлорит кальцію та інші.

              Після проведення санації колодязя (чистки, ремонту зрубу, дезінфекції надводної та підводної частини) бажано провести лабораторний контроль якості питної води на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники. І лише  після цього воду можна використовувати для питних і господарсько-побутових цілей.

Безпечна та придатна питна вода з колодязя – запорука Вашого здоров’я!

Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх рідних!

 

опубліковано 01.08.2023

Міграційна служба Полтавщини роз'яснює:

як забрати замовлені документи у підрозділі міграційної служби, перебуваючи за кордоном

         Якщо ви перебуваєте за кордоном й не встигли своєчасно отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, то забрати ці документи можливо через закордонні дипломатичні установи України.  

         Наразі працює механізм пересилання паспортів від одного територіального підрозділу міграційної служби до будь-якого в іншому регіоні України, а також через МЗС України до закордонних дипломатичних установ і розміщених за кордоном  представництв Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

       Щоб отримати за кордоном паспортний документ, слід  звернутися до закордонної дипломатичної установи України з заявою  про отримання у країні перебування закордонного паспорта або ID-картки. Заява має бути адресована тому територіальному підрозділу ДМС в Україні, в якому  цей документ оформлювався.

   Треба врахувати, що отримання доставленого до дипломатичної установи документа здійснюється виключно за умови особистої присутності заявника або його законного представника (для дітей віком до 16 років). Доставка документа до установи здійснюється засобами дипломатичної пошти  та  складає від 3-х місяців.

    Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

 

опубліковано 31.07.2023

Добірка конкурсів та грантів, що можуть бути корисними як для громад, так і для громадських чи благодійних організацій, ветеранів, ВПО, бізнесу, ініціативних груп – для покращення добробуту в умовах війни та відновлення.

Подавайтеся і вигравайте

 https://hromady.org/dobirka-grantiv/   

📌 Більше корисної інформації на наших каналах:

🔹Telegram-канал: https://t.me/aotgnews

🔹Viber-канал: https://bit.ly/3Y0viZz

🔹YouTube-канал: http://bit.ly/3XDQNQ5

🔹Сайт: https://hromady.org

🔹Facebook:  https://www.facebook.com/LSGA.ATC

 

опубліковано 27.07.2023

ОГОЛОШЕННЯ

виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з виготовлення робочого проекту по об’єкту «Нове будівництво внутрішньої мережі водопостачання і водовідведення в 16-ти квартирному житловому будинку по вул. Центральна, 46 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської  області». Пропонуємо проектним організаціям надати комерційні пропозиції для виготовлення проектної документації.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка МАРЧУК, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

опубліковано 25.07.2023

До уваги мешканців Пришибської громади!

     27 липня 2023 року з 13.00 в приміщенні Пришибської сільської ради за адресою: с.Пришиб, вул.Центральна,46 здійснюватиме прийом громадян начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег ЛЄДНІК.

 

опубліковано 24.07.2023

ПЕРЕЖИТИ СПЕКУ: КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я 

 

    

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку високі температури негативно впливають на здоров'я багатьох людей, та особливо небезпечна спека для людей похилого віку, немовлят, людей з хронічними захворюваннями та тих, хто працює на вулиці. Надмірне тепло може спровокувати виснаження організму та тепловий удар, загострити існуючі серцево-судинні, респіраторні та ниркові захворювання тощо. Синоптики попереджають, що до України повертається спекотна погода, тож розповідаємо, як запобігти негативному впливу спеки при дотриманні простих правил від ВООЗ.

Сонячний та тепловий удар

     Тривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Проте не менш небезпечним може бути перебування у спекотних приміщеннях.

     Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту капелюхом голову.

     Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини, після впливу екстремальних температур. Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.

Причини теплового удару:

1.Тривалий зовнішній вплив високої температури повітря.

Комбінація впливу високої температури та вологості повітря, наприклад, у країнах із вологим спекотним кліматом.

2.Тривала дія інфрачервоного (теплового) випромінювання, наприклад, у склодувів, сталеварів біля печі тощо.

3.Носіння надмірної кількості теплого одягу, особливо синтетичного одягу, що не дозволяє тілу виділяти тепло.

4.Надмірне вживання алкоголю.

5.Недостатнє споживання рідини (дегідратація).

6.Фізичне навантаження в спекотну погоду, наприклад, тривала мандрівка чи спортивні змагання.

7.Тривале перебування в автомобілі без провітрювання та кондиціювання. Наприклад, якщо зовні на вулиці температура сягає 21°C, то температура всередині закритого автомобіля, припаркованого під прямим сонцем, може зрости до 45-49°C. Це особливо небезпечно для дітей та осіб літнього віку, а також собак, що, на відміну від здорових дорослих, мають обмеженішу можливість щодо терморегуляції.

8.Вживання ліків, що підвищують ризик теплового удару в спекотну пору, а саме, - антигістамінні препарати (при алергії), діуретики (при підвищеному тиску або набряку ніг), проносні засоби (приймаються для зняття закрепу), блокатори кальцієвих каналів (лікування артеріального тиску), судинозвужувальні, трициклічні антидепресанти, антипсихотичні засоби, ліки від хвороби Паркінсона, деякі препарати для лікування діареї.

Коли може відбутись сонячний удар?

     Перебуваючи під відкритим сонячним промінням у спекотний літній день, переважно в проміжку між 11 та 16 годинами, коли сонце найактивніше, ми ризикуємо отримати сонячний удар. Дещо зменшує ризик перегрівання голови (мозку) волосся голови — внаслідок поглинання світла та теплорозсіювання. Відповідно, відсутність головного убору (світлих кольорів) збільшує ризик отримати сонячний удар. Подібно лисина також збільшує ризик негативного впливу прямого сонячного випромінювання. 

Які є ознаки сонячного і теплового удару?

     Під дією сонячного проміння чи тепла спочатку настає перегрівання.

Ознаки перегрівання:

- головний біль;

- слабість;

- інтенсивне виділення поту;

- слабкий частий пульс;

- нудота, блювання;

- відчуття спраги;

- м'язеві судоми;

- бліда, холодна шкіра.

     Зазвичай при перегріванні симптоми можуть минути за 30 хвилин, якщо переміститися в прохолодне місце, випити води, помити прохолодною водою обличчя та комірцеву ділянку шиї. Якщо руки стали холодними, можна випити теплого чаю.

     Якщо вчасно не зауважити негативний вплив сонячного випромінювання чи тепла на організм та ігнорувати ознаки перегрівання, може наступити сонячний або тепловий удар – загрозливий для здоров'я стан, що потребує надання допомоги. Тому необхідно чітко розуміти перші ознаки сонячного (теплового) удару.

Ознаки сонячного (теплового) удару:

- підвищення температури тіла понад 39,5 – 40° С;

- прискорене серцебиття, пульс 100-130 і вище ударів на хвилину;

- запаморочення чи втрата свідомості, у деяких випадках можлива поява марень, галюцинацій;

- можливі м'язові судоми;

Перша допомога при сонячному ударі:

- Перейти чи перенести особу, що має ознаки перегрівання та початкові симптоми розвитку теплового (сонячного) удару, у прохолодне місце, що добре вентилюється, – у затінок або приміщення.

- Зняти зайвий одяг, особливо послабити тугі речі: пояс, зав'язки, бюстгальтер, хустинки тощо.

- Якщо особа зомліла, варто розмістити її лежачи, акуратно дещо піднявши ноги.

- Якщо постраждалий у свідомості, дати попити прохолодної води. Оскільки, потіючи, людське тіло втрачає багато солей, варто дати для пиття мінеральну воду, сольові розчини для спортсменів, розчини для відновлення водно-сольвої рівноваги (регідратаційні розчини). У випадку холодних рук, загальної блідості шкіри – дати теплого чаю.

- Помити обличчя, комірцеву ділянку шиї прохолодною водою. Прикласти вологий рушник до голови, шиї, у пахову й пахвинну ділянку (зони, де великі судини розташовані близько до поверхні шкіри).

- Прийняти прохолодний душ.

- Включити холодний фен, кондиціювання кімнати чи автомобіля.

Коли при сонячному ударі необхідно звернутися до лікаря:

- якщо ознаки перегрівання не минули за 30 хвилин перебування в прохолодному місці та наданні першої допомоги;

- якщо піт перестав виділятися, попри високу температуру;

- якщо температура тіла досягла 39-40?С;

- прискорене дихання, наприклад, 20-30 вдихів на хвилину;

- відчуття порушення координації тіла;

- судоми м'язів ніг;

- непритомність.

Профілактика сонячного та теплового удару :

1. Влітку одягати світлий легкий одяг із натуральних тканин (льон, бавовна), що не тисне, а, навпаки, легко провітрюється.

2. Носити на голові світлі капелюхи від сонця з широкими крисами.

3.Уникати фізичної праці на сонці.

4.У спекотний день не перебувати тривало (понад 30 хвилин) під впливом прямих сонячних променів від 11 до 16 години.

5.Часто провітрювати приміщення, вчасно вмикати кондиціонер, користуватися фенами з холодним струменем повітря.

6. Не паркувати автомобіль на сонці.

7.Пити багато води.

8.Пити сольові розчини ще до появи сильного відчуття спраги, наприклад, напої для спортсменів, велосипедистів, що містять необхідні мікроелементи.

9.Уникати напоїв, що містять алкоголь та кофеїн.

10.Приймати прохолодний душ.

     Варто пам'ятати, що діти, літні люди та особи з хронічними захворюваннями, надмірною вагою більш схильні перегрітися в спеку й отримати тепловий (сонячний) удар. Тому, особливо цій групі осіб, важливо знати як вберегтися від сонячних ударів у літню спеку: уникати тривалих прогулянок у спекотну сонячну погоду; носити головний убір зі світлого матеріалу, який сильніше відбиває сонячне світло; уникати надмірної активності й роботи у спекотні дні; споживати достатню кількість рідини, щоб запобігти зневодненню.

     ВАЖЛИВО! У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.

 

 

опубліковано 24.07.2023

ЩО РОБИТИ У РАЗІ РАДІАЦІЙНОЇ АВАРІЇ?

Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Зокрема, йдеться про алгоритм дій у разі радіаційної аварії. У першу чергу зазначимо, що ядерно-стратегічні об'єкти будуються таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження. Але поза тим не завадить знати, що робити у разі, якщо у вашій місцевості трапилась радіаційна аварія.

     Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов'язково варто виконати. 

Що робити, якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці?

1.Необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм. 

2. Перебувайте в укритті - це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі), закрийте вентиляційні отвори у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок. 

3. Слідкуйте за офіційними джерелами інформації - користуйтесь повідомленнями від рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади. Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. До прикладу, підпишіться на такі канали в Telegram або Facebook. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов'язково!!!

4. Знезаразьте себе. Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

5. Помийтесь, якщо є така можливість. Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем (радіаційне забруднення також осідає на волоссі). Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

6. Одягніть чистий одяг. Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вище перераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

7. Безпека води та харчових продуктів . Допоки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин. Кип'ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.

Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу. За аналогією із водою, харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери. Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Теж саме зробіть із кухонним приладдям перед використанням. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

8. Коли варто приймати йодид калію? Йодид калію – це сіль, схожа на кухонну. У аптеках він найчастіше продається у формі таблеток. Якщо його приймати вчасно й у визначеному дозуванні, йодид калію блокує поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою. Це знижує ризик розвитку раку щитоподібної залози та інших її захворювань. Він не захищає людей від радіації, а захищає тільки щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду.

Захистити себе можливо лише за умови дотримання трьох основних правил

- перебувати в укритті,

- слідкувати за офіційною інформацію

- виконувати вказівки органів влади.

     Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калій для «профілактики» без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров'ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу.

     Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. Зауважте, що перші години після аварії – найбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил

     Головне – не панікуйте і не покидайте приміщення! Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів.

 

опубліковано 24.07.2023

Робоча група з розробки Комплексного плану просторового розвитку території Пришибської сільської територіальної громади

     Згідно Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 №926, відповідно до рішення Пришибської сільської ради від 18.07.2023 року «Про розроблення комплексного плану просторового розвитку території Пришибскої сільської територіальної громади  ( у новій редакції)» повідомляємо про початок прийому заявок  від активних мешканців громади, які бажають увійти до персонального складу робочої групи з розроблення завдання до Комплексного плану просторового розвитку території Пришибської сільської територіальної громади.

Заяви приймаються з 25.07.2023 року по 07.08.2023 року включно, на ім’я сільського голови (Валентина ГОРОДЯНКО) в електронному вигляді на електронну адресу [email protected] або у паперовому вигляді  за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46.

 

Зразок заяви для включення до складу робочої групи

ЗАЯВА

 Прошу включити мене до складу робочої групи з формування завдання на розроблення комплексного плану просторового розвитку території Пришибської сільської територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області.

 Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» надаю Пришибській сільській раді згоду на обробку та оприлюднення моїх особистих даних.

 

_________________20___р.                                               _____________________

(дата)                                                                                                             (підпис)

 

ПОЛОЖЕННЯ

про робочу групу з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Пришибської сільської територіальної громади

1. Це Положення визначає основні завдання, повноваження та вимоги до персонального складу Робочої групи із формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Пришибської сільської територіальної громади (далі – Робоча група), а також порядок організації її роботи.

2. Робоча група є тимчасовим консультативно-дорадчим органом виконавчого органу Пришибської сільської ради, створеним з метою забезпечення проведення та опрацювання результатів громадського обговорення з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Пришибської сільської територіальної громади (далі – Комплексний план).

3. Робоча група у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України та цим Положенням.

4. Робоча група формується з представників Пришибської сільської ради, виконавчих органів Пришибської сільської ради, органів державної влади, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, інших заінтересованих сторін у складі не менш як п’ять осіб і не більш як 21 особа, з непарною кількістю членів. У персональному складі Робочої групи частка членів, що представляють Пришибську сільську раду та її виконавчі органи, не повинна перевищувати половину складу робочої групи плюс одна особа. До персонального складу Робочої групи має входити принаймні один представник від кожного з населених пунктів Пришибської сільської територіальної громади, який не є працівником виконавчого комітету селищної ради, допускається представлення одним членом робочої групи інтересів кількох суміжних населених пунктів територіальної громади. Строк приймання заявок на участь у Робочій групі має становити не менше 10 робочих днів з дня інформування про вимоги до персонального складу Робочої групи та порядок подання кандидатур до неї.

5. Персональний склад Робочої групи затверджується рішенням виконавчого комітету.

6. Голова Робочої групи головує на її засіданнях, контролює виконання покладених на Робочу групу завдань.

7. У разі відсутності голови Робочої групи його обов’язки виконує заступник голови Робочої групи, який головує на її засіданнях. У разі відсутності голови та його заступника головуючий обирається з числа присутніх членів Робочої групи шляхом голосування.

8. Секретар Робочої групи готує необхідні матеріали для роботи Робочої групи, забезпечує оповіщення членів Робочої групи про дату, час та місце проведення засідань Робочої групи, відповідає за ведення та оформлення протоколу засідання Робочої групи.

9. Формою роботи Робочої групи є засідання, що скликаються її головою у разі потреби, у тому числі в дистанційному форматі.

10. Засідання Робочої групи вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин від загального складу Робочої групи.

11. Рекомендації Робочої групи вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини від присутніх на засіданні.

12. Рекомендації Робочої групи, прийняті в межах її компетенції, оформлюються протоколом, який підписується головою, заступником голови або головуючим та секретарем.

13. Основними завданнями Робочої групи є:

- визначення загальних пріоритетів просторового розвитку територіальної громади, у тому числі формулювання бачення перспектив розвитку територіальної громади, складання переліку пріоритетів довгострокового розвитку та визначення основних заходів щодо сприяння залученню інвестицій, поліпшення умов життєдіяльності та господарської діяльності;

- визначення тематичних напрямів проведення стратегічної сесії з формування завдання на розроблення комплексного плану;

- визначення переліку основних заінтересованих сторін у розвитку територіальної громади;

- забезпечення інформування мешканців територіальної громади та заінтересованих сторін розвитку територіальної громади на офіційному вебсайті Пришибської сільської ради про дату проведення стратегічної сесії та порядок відбору її учасників (не пізніше ніж за 15 робочих днів до визначеної дати її проведення);

- визначення порядку та здійснення відбору учасників стратегічної сесії з урахуванням вимог пп. 12 п. 42 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації;

- проведення стратегічної сесії відповідно до вимог пп.12 п.42 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації;

- узагальнення напрацювань стратегічної сесії та коментарів до них у вигляді протоколу стратегічної сесії та розміщення його на офіційному вебсайті Пришибської сільської ради;

- підготовка проекту завдання на розроблення Комплексного плану відповідно до вимог Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації на основі протоколу стратегічної сесії.

14. Робоча група має право:

- отримувати інформацію, необхідну для формування завдання на розроблення Комплексного плану, в органах місцевого самоврядування і державної влади, організаціях, установах та підприємствах, що провадять діяльність на території Пришибської сільської територіальної громади, незалежно від їх відомчого підпорядкування, форми власності та господарювання;

- проводити опитування громадян чи проводити іншу діяльність з вивчення громадської думки щодо Комплексного плану та перспектив просторового розвитку території громади;

- проводити роз’яснювальну роботу серед жителів громади з питань розроблення і втілення Комплексного плану та його значення для розвитку територіальної громади.

15. Члени Робочої групи несуть особисту відповідальність за достовірне і своєчасне опрацювання отриманих документів і матеріалів та висунення пропозицій, що стосуються виконання завдань з формування завдання на розроблення Комплексного плану.

 

 

 

 

опубліковано 20.07.2023

СЕЗОН АКТИВНОСТІ ПЛАЗУНІВ: ПРАВИЛА ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ УКУСІ ЗМІЇ

     В Україні з літньою порою розпочався період активності плазунів та так званий сезон зміїних укусів. Станом на 30 червня 2023 року було зареєстровано 23 звернення по медичну допомогу через ураження зміїною отрутою, що порівняно з 2022 та 2021 роками на 17 більше та на 7 звернень менше відповідно. Серед постраждалих 7 дітей до 17 років. Звернення зареєстровані у Львівській області –11 випадків, Дніпропетровській – 3 випадки, Закарпатській і Полтавській – по 2 випадки; по 1 випадку зареєстровано у Житомирській, Київській та Чернівецькій областях. 

     Змії ведуть активний спосіб життя тільки в теплий період року – з перших чисел квітня і до глибокої осені, зимою впадають в сплячку. Місцями проживання змій є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками. У сонячний день плазуни полюбляє вигріватися на стежці, на пнях. 

     Зі змією можна зустрітися навіть під час роботи на присадибній ділянці або на подвір'ї домогосподарств. Змії часто з'являються там, де є побутове сміття, звалище будівельних чи інших матеріалів. При зустрічі з плазуном варто пам'ятати, що змія ніколи не нападає на людину першою і кусається тільки захищаючись! 

Як уберегтися від укусів змії, коли плануєте відвідати місцевість, де потенційно можуть бути плазуни

  • не наближайтеся, якщо побачили змію, не робіть різких рухів та почекайте, поки вона відповзе. Не намагайтеся зловити чи вбити змію. 
  • перевіряйте місця відпочинку. Перш ніж сісти на траву, камінь, хмиз або колоду, пошарудить чи постукайте ціпком, палицею тощо, аби налякати змію. 
  • одягайтеся відповідно. Якщо вирушаєте до місцевості, де можуть жити змії, обирайте одяг, який захистить від укусів: високі черевики та довгі штани із цупкої тканини, котрі слід заправити у черевики. 
  • не торкайтеся руками неперевірених об'єктів. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під камінням чи поваленими стовбурами дерев. Тому цих об'єктів краще не торкати руками, а користуватися палицею. 

Що робити якщо вкусила змія

Якомога швидше звернутись до лікарні або іншого медичного пункту! Адже укуси небезпечні саме ускладненнями, що можуть після них виникнути.  

Якщо до лікарні далеко та займає багато часу, слід надати домедичну допомогу постраждалому самостійно:

  • перемістіть людину у зручне положення, забезпечте їй мінімум рухів. 
  • звільніть місце укусу від взуття, одягу чи прикрас. 
  • під час транспортування бажано зафіксувати кінцівку у піднесеному положенні за допомогою шини або підручних засобів. 
  • місце укусу потрібно обробити антисептичним розчином та накласти пов'язку, що злегка здавлює кінцівку. 

Чого НЕ слід робити

  • висмоктувати отруту, бо це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;  
  • накладати джгут; 
  • припікати рану; 
  • вживати алкоголь. 

Якщо ви вирішили вирушити на відпочинок ближче до лісу чи водойми на природу  зважайте на воєнний стан, обстріли території України росією, тимчасову окупацію та високу мінну небезпеку на деяких територіях.

Нагадаємо, на території України поширені кілька видів отруйних змій, чиї укуси стають причиною звернень по медичну допомогу:  

  • Гадюка звичайна – поширена у Поліссі, частково – лісостепу, а також у Карпатах. Мешкає в лісах, поблизу галявин, боліт, на берегах водойм, луках у долинах рік та озер на межі з лісами, на вирубках, порослих чагарником пагорбах, на узбіччі доріг, вздовж берегів меліоративних каналів. 
  • Гадюка Нікольського – поширена в лісостеповій зоні північної частини Одеської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської, Полтавської, півдня Чернігівської та Сумської, Харківської, Луганської, півночі Донецької областей.  
  • Гадюка степова – поширена у степу і лісостепу континентальної України, здебільшого на Лівобережжі, а також у степах та на північному макросхилі Кримських гір. 

Тож будьте уважні та обережні! 

 

опубліковано 20.07.2023

Стартувала вступна кампанія до Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою

         Полтавський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою вперше проводить набір до 10 класу вмотивованих на військову справу юнаків та дівчат. Про це повідомили під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини.

«В умовах російської агресії потреба в підготовці майбутніх захисників Вітчизни зростає в рази. Тривалий період вивчали досвід подібних закладів по всій Україні. Досліджували й питання продовження навчання та реалізації отриманих навичок майбутніми випускниками ліцею. Тому вирішили розвивати ліцей в напрямі військової спеціалізації «Телекомунікація». Вона завжди затребувана, бо це один із козирів ЗСУ», – розповів директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський.

 

    Цього року в ліцей планують прийняти 90 кадетів, повідомив в.о. начальника Полтавського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Баленко.

«Приймальна комісія вже працює. Набираємо 10 клас. Ліцей розташований в підготовленому приміщенні. Класи обладнані сучасною апаратурою, що дозволяє навчати ліцеїстів на високому рівні із застосуванням сучасних технологій, – говорить Олександр Баленко. – Наступний етап розвитку закладу освіти – набір учнів до 9 та 10 класу. Це буде 2024-2025 навчального року. І третій етап – прийом ліцеїстів до повної завантаженості закладу (450 кадетів)».

Ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою відкрили на базі Полтавського мистецького ліцею імені Софії Русової.

«Відкриття ліцею – це логічна сходинка підвищення рівня військово-патріотичного виховання підростаючого покоління в області. Ще з 2014 року ми звернули увагу на предмет «Захист України». Відновлюємо матеріально-технічну базу. Полтавська область – єдина в Україні, що розпочала процес повернення навчальної зброї в заклади освіти та проведення навчальних стрільб за підсумками викладання цього предмета. В ліцеї буде відбуватися обладнання профільних класів з тактичної, інженерної, медичної підготовки. З кожним роком цей заклад буде набирати потужностей», – зауважив заступник начальника Полтавського обласного ТЦК та СП Едуард Бородай.

Зарахування до ліцею здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань із урахуванням результатів медичного огляду та психологічного обстеження. Прийом документів триватиме до 11 серпня.

Приймальна комісія працює за адресою пр. Першотравневий, 26, м. Полтава, телефони для довідок +380(99) 934 89 43, +380(68) 227 00 78. Офіційна сторінка ліцею в Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100094571481479

 

публіковано 19.07.2023Х

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЗАПРОШУЄ АБІТУРІЄНТІВ

Детальна інформація: https://drive.google.com/file/d/1K8clEdh4qablmf5dj1ng_pmhFpzRwEiP/view?usp=sharing 

опубліковано 14.07.2023

ПОВІДОМЛЕННЯ

про   перенесення пленарного засідання тридцять другої сесії Пришибської сільської ради восьмого скликання

 

опубліковано 13.07.2023 

Вірусний гепатит А, як вберегтися в умовах воєнного стану!

      В умовах воєнного часу важливо пам’ятати, що під час ведення бойових дій вражаються та руйнуються системи життєзабезпечення людей, погіршуються або взагалі зникають санітарно-побутові умови, доступ до чистої питної води, до чистих продуктів харчування тощо. Внаслідок цього різко збільшується вірогідність виникнення інфекційних хвороб, у т.ч. гепатиту А.

Вірусний гепатит А (у народному вжитку «жовтуха») – це інфекційна хвороба, яка майже завжди виникає після вживання забруднених вірусами гепатиту А питної води або харчового продукту. Інкубаційний період складає від 14-50 днів. Частіше близько 30 днів. 

Основні прояви:

  • виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту;
  • діарея (іноді);
  • блювота (іноді);
  • неприємні відчуття в животі;
  • важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі (до кольору пива);
  • знебарвлення калу;
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.

Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми.

Щоб вберегти себе від вірусного гепатиту А необхідно дотримуватися принципу «чистоти»:

  • чисті руки;
  • чисті продукти харчування;
  • чиста питна вода.

Для цього потрібно дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету. Воду для пиття брати джерел, у безпеці яких ви впевнені на сто відсотків. Виник сумнів щодо безпеки джерела – пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв. Як альтернатива, споживайте воду бутильовану промислового виробництва. Мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.

Не допустити виникнення захворювання значно легше, чим лікувати.

За найменшої підозри на вірусний гепатит А негайно зверніться до лікаря!

        Бережіть себе та своїх близьких!

 

опубліковано 13.07.2023 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про   перенесення пленарного засідання тридцять другої сесії Пришибської сільської ради восьмого скликання

 

 

 

опубліковано 12.07.2023

Безпека у цифровому просторі

Кібербезпека і кібергігієна є надзвичайно важливими саме зараз, бо, захищаючи себе, кожен захищає країну. Однаково важливо захистити і власний смартфон, і компанію чи установу. Поговоримо коротко про те, як вберегти свої дані в інтернет просторі. Як не стати жертвою шахраїв та захистити свої акаунти.

Як захиститись від кібератаки:

1. Використовуйте надійні паролі. Перше, що потрібно зробити, це встановити надійні паролі для своїх акаунтів. Пам'ятайте про такі правила створення паролів:

  • Пароль повинен містити понад вісім символів.
  • Уникайте використання поширених поєднань букв і слів.
  • Не використовуйте символи, що повторюються або йдуть один за одним (наприклад, 00000, 11111).
  • Уникайте використання простих слів, таких як "пароль" або "привіт".
  • Не включайте в пароль ваше ім'я, прізвище, дату народження або інші персональні дані.
  • Не використовуйте ім'я, прізвище, дату народження родичів або близьких.

За допомогою сервісів генерації паролів можна створити надійні та складні паролі для кожного акаунту. Також важливо мати окремий, неповторний пароль для кожного сервісу. Використовуйте різні паролі для різних акаунтів. Якщо один пароль стає відомим зловмисникам, це може поставити під загрозу безпеку всіх ваших інших акаунтів.

2.Двофакторна автентифікація . Використання двофакторної автентифікаціїце ще один потужний інструмент для захисту вашого акаунту. Цей метод передбачає використання двох різних способів підтвердження вашої особи.

Для використання двофакторної автентифікації, вам потрібно ввійти до налаштувань свого акаунту (наприклад, Facebook, Telegram, Google) і знайти розділ, пов'язаний з безпекою. Там ви зможете ввімкнути двофакторну автентифікацію та вибрати методи, які будуть використовуватись для підтвердження вашої особи. Це можуть бути коди, надіслані у смс або електронний лист, дзвінок на мобільний телефон або використання спеціальних мобільних додатків, які генерують одноразові коди.

3.Обережність при спілкуванні та передачі даних. Ніколи не передавайте свої облікові дані (логіни, паролі) через телефонні розмови, листування або незахищені мережі. Це може бути спробою шахраїв отримати доступ до вашого акаунту.

4.Також будьте уважними при переході за посиланнями, особливо від незнайомих осіб або в ненадійних повідомленнях чи електронній пошті. Шахраї часто використовують підступні посилання для зловживання вашою довірою та отримання вашої особистої інформації. Перевіряйте уважно URL-адресу сторінки, переконайтеся, що вона відповідає офіційному веб-сайту.

5.Перевірка безпеки веб-сайтів. Перш ніж ввійти на будь-який веб-сайт, переконайтеся, що він безпечний. Ось декілька критеріїв, які допоможуть вам визначити, наскільки надійний сайт:

  • Перевірте, який протокол використовується на сайті. Надійні сайти використовують протокол HTTPS, який забезпечує шифрування і конфіденційність передачі даних. Уникайте відвідування сайтів, що використовують ненадійний протокол HTTP.
  • Зверніть увагу на наявність значка закритого замочка в адресному рядку браузера. Це свідчить про те, що сайт використовує SSL-сертифікат безпеки і з'єднання з ним захищене. Якщо бачите знак оклику замість замочка, це означає, що з'єднання незахищене і відвідування такого сайту може бути небезпечним. Уникайте цих сайтів.
  • Будьте уважними до правильності написання назви веб-сторінки. Зловмисники часто створюють фальшиві сайти, що схожі на офіційні веб-ресурси популярних організацій, компаній або інтернет-магазинів. Перевіряйте URL-адресу та правильність написання назви, щоб упевнитися, що ви на правильному сайті.

Сьогодні в Україні функціонує багато правоохоронних органів, тому логічно випливає питання, до кого ж звертатися в разі здійснення кібератаки?

Рекомендуємо відразу звертатися до Кіберполіції України, до завдань якої належить реалізація державної в політики в сфері протидії кіберзлочинності, оскільки саме цей підрозділ Національної поліції Україні займається розслідуванням такої категорії злочинів, володіє відповідною матеріально-технічною базою й працівниками з навичками та досвідом в IT-сфері.

Для отримання on-line допомоги та надання даних для оперативного реагування на кіберінциденти, навіть в умовах воєнного стану, до Кіберполіції можна звернутися за адресою електронної пошти: [email protected].

Також у разі виявлення ознак кібератак та інших аномальних дій в інформаційних системах можна повідомляти:

1) Урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA за адресою електронної пошти: [email protected];

2) Оперативний центр реагування на кіберінциденти за адресою електронної пошти: [email protected];

3) Оперативно-технічну службу Державного центру кіберзахисту за номер телефону: (044) 281-88-01.

                                                               Управління цифровізації Полтавської ОВА

 

опубліковано 12.07.2023 

Мінцифра розпочинає дослідження рівня цифровізації в громадах України

Мінцифра спільно з Фондом Східна Європа та Делойт запускає Індекс цифрової трансформації громад України. Це допоможе визначити рівень цифрових послуг і стан діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України, а також дозволить виокремити пріоритетні напрями цифрового розвитку й системного впровадження інструментів е-урядування, е-комерції тощо. 

Презентація Індексу цифрової трансформації громад України відбудеться 14 липня 2023 року о 14:00.

У ній візьмуть участь:

Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції

Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України

Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа 

Єгор Григоренко, партнер, керівник департаментів консалтингу та управління ризиками «Делойт» в Україні

Іван Начовний, заступник голови Дніпропетровської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO)

Сергій Карпук, керівник Шацької територіальної громади 

Запрошуємо представників медіа та громадських активістів відвідати подію або ж слідкувати за презентацією онлайн. 

Для акредитації потрібно заповнити форму за посиланням.   

Долучитися до онлайн-трансляції можна на YouTube-каналі або Facebook-сторінці Мінцифри.

Довідково:

Індекс цифрової трансформації громад України — розрахункове значення, що визначається як результат цифрової трансформації територіальних громад і характеризує динаміку його розвитку за заздалегідь визначеними параметрами.

Над методологією працювала команда Міністерства цифрової трансформації України спільно з Фондом Східна Європа в межах реалізації Програми EGAP за фінансової підтримки Швейцарії. Експертну підтримку та методологічний супровід концепції Індексу цифрової трансформації громад України забезпечила компанія «Делойт».

                                                                                                                                                           Мінцифра

опубліковано 07.07.2023

 

                І Н Ф О Р М А Ц ІЯ

КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ

 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області

 

Начальник відділу

 

 

Контактні дані:

 

Коваленко Вячеслав Андрійович _______________________________________________________

поштова адреса: 39617‚ м. Кременчук вул. О. Богаєвського, 10/30

 

тел.: 0996111690

електронна скринька: p16@probation.gov.ua

 

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

  1. забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
  2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
  3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
  4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
  5. допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

  1. особа, щодо якої складається досудова доповідь;
  2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
  3. особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
  4. особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
  5. звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

  1. можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
  2. збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
  3. збереження роботи та житла;
  4. позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

  1. убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
  2. справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

  1. зниження злочинності;
  2. зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
  3. позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також, залишаючись у суспільстві, особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
  4. дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

  1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
  2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
  3. Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих  громадян в якості волонтерів  пробації.

 

опубліковано 03.07.2023 

ІНФОРМАЦІЯ

Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Ще раз про лейкоз великої рогатої худоби

     З метою забезпечення охорони здоров’я тварин і людей та виробництва якісної і безпечної продукції, спеціалістами державних лікарень ветеринарної медицини проведена диспансеризація тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення. А диспансеризація – це комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на раннє виявлення ознак захворювань тварин, профілактику та лікування хвороб. Необхідно пам’ятати, що легше хворобу попередити, ніж лікувати, тому хочемо нагадати про таке захворювання, як лейкоз. Відповідно до Наказу № 21 від 21.12.2007 року «Про затвердження Інструкції з профілактики  та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу»: «Лейкоз великої рогатої худоби - інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та утворення в них злоякісних пухлин. Збудником лейкозу ВРХ є онкогенний РНК - вірус з родини ретровірусів, який має близьку генетичну й антигенну спорідненість з вірусом Т-клітинного лейкозу людини типів 1 і 2 та Т-клітинного лейкозу мавп.

До вірусу лейкозу ВРХ сприйнятливі велика рогата худоба незалежно від породи, віку й продуктивності, а також вівці, кози, кролі, свині та менш сприйнятливі коні, коти, собаки, морські свинки, миші».

Присадибні господарства, в яких встановлено лабораторно лейкоз великої рогатої худоби, є неблагополучним щодо лейкозу ВРХ. Джерелом збудника є заражені вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях інфекційного процесу захворювання. У неблагополучному щодо лейкозу великої рогатої худоби господарстві забороняється:

  • використовувати молоко без попереднього знезараження для громадського харчування і згодовування тваринам, реалізовувати його переробним підприємствам та на ринках;
  • молоко корів неблагополучних на лейкоз присадибних господарств громадян використовується лише після знезараження в межах свого  господарства;
  • випасати хворих на лейкоз тварин разом із здоровими в загальних стадах;
  • реалізовувати тварин з племінною та користувальною метою;
  • проводити повторні дослідження хворих тварин;
  • використовувати бугаїв-плідників для парування корів і телиць;
  • використовувати молозиво хворих на лейкоз корів для напування телят, отриманих від здорових корів;
  • використовувати хворих на лейкоз телиць для відтворення стада.

Після виведення хворої тварини із  господарства, проводять дезінфекцію приміщень і обладнання, для чого використовують один із препаратів: 2% розчин їдкого натрію, 2 % розчину хлорного вапна, 5 % розчин кальцинованої соди, 2 % розчин формаліну.

Відповідальним за дотриманням вказаних заходів є власник великої рогатої худоби.

Купляючи молоко в приватному секторі, запитуйте у власників тварин ПАСПОРТ кожної корови на наявність відмітки про щорічне дослідження  корови на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз та щеплення проти сибірки.

опубліковано 27.06.2023

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЖНИВ

Кременчуцьке районне управління ГУ ДСНС України у Полтавській області

ІНФОРМУЄ:

Щоб захистити зернові культури від знищення вогню, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

Напередодні жнивної компанії на полях у Кременчуцькому районі необхідно подбати про заходи пожежної безпеки в місцях збирання врожаю.

  • хлібні поля в місцях їх прилягання до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою шириною не менше 4 метрів;
  • хлібні масиви площею понад 25 га слід забезпечити трактором з плугом на випадок пожежі;
  • вся сільськогосподарська техніка, що залучається до збирання врожаю та перевезення зерна, повинна мати справні вогнегасники;
  • у період воскової стиглості збіжжя, перед косовицею, хлібні масиви діляться на ділянки площею не більше 50 га кожна. Між ділянками виконуються прокоси шириною не більше 9 метрів. Скошений хліб з прокосів слід негайно прибрати. Посередині прокосів проорюється смуга шириною не менше 4 метри;
  • допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 метрів від хлібних масивів;
  • суворо забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків на полях за такі вчинки палія буде притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» тягне за собою накладання штрафу на громадянина від 3060 до 6120 гривень та на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень;

У випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до Служби порятунку за номером «101». До приїзду пожежних-рятувальників необхідно гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння аби запобігти поширенню пожежі.

опубліковано 21.06.2023

 Американський білий метелик –

                       карантинний багатоїдний шкідник

Напевно,  кожному доводилося бачити дерева та кущі, що гусениці американського білого метелика перетворили на суцільні кокони павутини. Однозначно, це ще один карантинний регульований організм,  який зареєстрований у нашій області.  Якщо вчасно не допомогти рослині, окупованій цим шкідником, вона загине.

Американський білий метелик (АБМ, лат. Назва – Hyphantria cunea Drury) належить до багатоїдних шкідників та має статус карантинного.Не вибагливий до рослин, а тому в цілому пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур.

Зокрема, найбільше шкідник паразитує на клені американському, шовковиці,  бузині, волоському горісі, вишні, сливі, яблуні та інших плодових культурах.
Шкідник формує на листках та гіллі типові павутинні гнізда: спочатку павутиною обплутують 1-2 листки, по мірі розвитку та браку їжі всередині гнізда – павутиною обплутуються все нові і нові листки. Аж поки гусінь не об`їсть все листя. Це призводить до загального ослаблення рослин, зниження врожайності у плодових до 20%.

Як боротись?

Для боротьби із американським білим метеликом варто вживати як профілактичні, так і хімічні заходи:

  • нищення листя, на якому метелик відклав яйця або гнізда з гусеницями які щойно відродилися і тримаються купи. Вирахувати такі «інкубатори» дуже просто: листочки темніють і скручуються;
  • обрізання і спалювання гілок дерев з кублами;
    прибирання території від рослинних решток, які варто надалі спалити, очищення стовбурів дерев від відмерлої кори, побілка  та обкопування  пристовбурової зони;
  • для ліквідації вогнищ АБМ обробляють плодові сади і лісосмуги інсектицидами, дозволеними до використання в Україні;
  • у населених пунктах для знищення гусениць рекомендують застосовувати біологічні препарати — Актофіт, Бітоксибацилін.

Радимо  оглянути свої плодові та декоративні дерева: чи немає там шкідника. Так ви зможете вчасно їх захистити від гусениць американського білого метелика та зупинити його поширення. На території населених пунктів буває досить багато покинутих обійсть і садів, які ніхто не доглядає, що сприяє інтенсивному поширенню метелика. Бо одне незнищене гніздо карантинного шкідника дасть тисячі  гнізд у наступному році.

                                                           Головне управління Держпродспоживслужба                                                                                                                       в Полтавській області

 

опубліковано 19.06.2023

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ

 

опубліковано 15.06.2023

Офіс з розвитку підприємництва та експорту спільно з Visionest Institute запрошують на навчання на програму Export Consultants Mastery

Офіс з розвитку підприємництва та експорту спільно з Visionest Institute (Естонія) запрошують осіб, зацікавлених розпочати або розвинути власну професійну консультаційну діяльність у сфері експорту та які мають на меті допомагати українським підприємцям опановувати закордонні ринки та посилювати експортну спроможність українських компаній на практично-освітню програму Export Consultants Mastery.

Export Consultants Mastery - це інтенсивна навчальна програма (попередня назва Train the Trainers), яка ставить на меті розвинути експортні та консалтингові навички учасників та допоможе вийти на новий рівень, розпочавши кар’єру консультанта.

Протягом навчання учасники також отримають покрокову інструкцію зі створення власної консалтингової компанії або початку індивідуальної консалтингової діяльності у сфері експорту.

Для реєстрації на навчання запрошуються команди з 6 осіб, представники державного та приватного секторів та індивідуальні заявки. Що очікує на відібраних учасників:

• 7 освітніх модулів;

• 7 дводенних інтенсивів за участю міжнародних експертів з Естонії, Великобританії, Німеччини та Фінляндії, де Ви отримаєте максимум практики в інтерактивному форматі;

• 14 онлайн-сесій з менторами та експертами програми з індивідуальними консультаціями для кожної команди;

• 14 фідбек-сесій з міжнародними експертами за результатами виконаного домашнього завдання; • 7 компаній-клієнтів із 7 різних секторів, що дозволить учасникам здобути практичний досвід;

• навчання за двома напрямами: експортні та консультаційні навички;

• доступ до закритого віртуального тренінгового центру, де проходить навчання та розміщуються відеолекції й інформаційні матеріали;

• міжнародний сертифікат у разі успішного проходження курсу;

• бонуси та подарунки командам-переможцям, що визначатимуться після кожного модуля;

• нетворкінг у спільноті учасників, випускників та експертів навчальних програм — Export Education Community.

Для кого? Програма розрахована на осіб, зацікавлених розпочати або розвинути власну професійну консультаційну діяльність у сфері експорту:

• менеджерів та директорів з експорту, які готові розпочати власну консультаційну діяльність;

• поточних консультантів з експорту та міжнародної торгівлі або суміжних сфер (бізнес, маркетинг тощо);

• представників державних установ, регіональних адміністрацій, міських рад, що відповідають за розвиток бізнесу та міжнародної торгівлі; • представників центрів підтримки МСБ, торгово-промислових палат, агенцій з розвитку, громадських організацій, у зону відповідальності яких входить підтримка бізнесу та розвиток експортної діяльності.

Реєструйтеся на Програму вже сьогодні: https://export.gov.ua/education/187- export_consultants_mastery#register

Увага! Перед реєстрацією, будь ласка, ознайомтесь зі всіма деталями навчальної програми та умовами участі: https://export.gov.ua/education/187-export_consultants_mastery Залишились питання? 22 червня об 11:00 відбудеться Info Day під час якого буде презентовано деталі навчання на програмі. Якщо ви хочете потрапити на захід, пишіть на електронну адресу: [email protected]

Програма Export Consultants' Mastery розроблена Visionest Institute (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту в межах національного проєкту Дія.Бізнес. Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в межах 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program» та ESTDEVEstonian Center for International Development Cooperation.

опубліковано 17.06.2023

ОГОЛОШЕННЯ

про прийом комерційних пропозицій

19.06.2023 р

 

У зв’язку з відміною відкритих торів через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником (UA-2023-06-07-010884-a ) Виконавчий комітет Пришибської сільської ради пропонує ФОП, підприємствам, установам та організаціям надати комерційні пропозиції для надання послуг з  ямкового ремонту автомобільних доріг комунальної власності в селі Пришиб , згідно додатку 1.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

                                                                                                                           Додаток 1 до Оголошення

Вул. Сонячна, село Пришиб

Кременчуцького району Полтавської області

Об'єми робіт

 


Ч.ч.


Найменування робіт і витрат

Одиниця
виміру

  Кількість

Примітка

 

1

2

3

4

5

 

1

Засипання промоїн і просідань щебенем

 м3

87

 

 

2

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним котком масою 8 т за 4 проходи по одному
сліду

 м2

580

 

 

3

Планування узбіч автогрейдером важкого типу з
робочим ходом в зворотньому напрямку

км од.с

1,8

 

 

4

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним вібраційним гладковальцевим котком масою
8 т за 1 прохід по одному сліду

 м2

1800

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вул. Гагаріна, село Пришиб

Кременчуцького району Полтавської області

   

Об'єми робіт


Ч.ч.


Найменування робіт і витрат

Одиниця
виміру

  Кількість

Примітка

1

2

3

4

5

1

Засипання промоїн і просідань щебенем

 м3

136

 

2

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним котком масою 8 т за 4 проходи по одному
сліду

 м2

850

 

3

Планування узбіч автогрейдером важкого типу з
робочим ходом в зворотньому напрямку

км од.с

2,6

 

4

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним вібраційним гладковальцевим котком масою
8 т за 1 прохід по одному сліду

 м2

2600

 

           

 

 

Вул. Лугова, село Пришиб

Кременчуцького району Полтавської області

   

Об'єми робіт


Ч.ч.


Найменування робіт і витрат

Одиниця
виміру

  Кількість

Примітка

1

2

3

4

5

1

Засипання промоїн і просідань щебенем

 м3

108

 

2

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним котком масою 8 т за 4 проходи по одному
сліду

 м2

1080

 

3

Планування узбіч автогрейдером важкого типу з
робочим ходом в зворотньому напрямку

км од.с

3,4

 

4

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним вібраційним гладковальцевим котком масою
8 т за 1 прохід по одному сліду

 м2

5100

 

           

 

опубліковано 06.06.2023

ОГОЛОШЕННЯ!

КП «ПРИШИБСЬКЕ» повідомляє жителів та організації населених пунктів Пришибської ТГ с.Пришиб, с.Роботівка, с.Єристівка, с.Комендантівка, та с.Дабинівка про те, що керівництвом підприємства розроблені та вирахувані тарифи на послуги з водопостачання.

Враховуючи Закони України «Про комунальні послуги», «Про питну воду та питне водопостачання», на затвердження сесії будуть подані відповідні розцінки за 1 куб.м води:

-  для населення з пристроями обліку -  25,00 грн. за 1м3 з ПДВ

- для бюджетних організацій – 26,52 грн. за 1м3 з ПДВ

- для населення без пристроїв обліку централізоване водопостачання по нормі 150 л на добу: 150л/д*30,5 дн/міс = 4,575 м3*25,00 грн. = 114,37 грн. на 1 особу в місяць.

 

 

опубліковано 06.06.2023

РЕКВІЗИТИ БЮДЖЕТНИХ РАХУНКІВ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ ТА ЗБОРІВ В 2023 РОЦІ

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами,  які є власниками об’єктів житлової нерухомості/18010200

Отримувач : ГУК у Полт.обл/тг с.Пришиб/18010200

Код отримувача: 37959255

Банк отримувача  : Казначейство України (ЕАП)

р/р : UA688999980314020617000016591

Призначення платежу: *; 101; РНОКПП (ідентифікаційний номер); 18010200; Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості; населений пункт; ПІБ

 

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості/18010300

Отримувач : ГУК у Полт.обл/Полтавська/18010300

Код отримувача: 37959255

Банк отримувача  : Казначейство України (ЕАП)

р/р : UA698999980314060512000016591

Призначення платежу: *; 101; РНОКПП (ідентифікаційний номер); 18010300; Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості; населений пункт; ПІБ

 

Земельний податок з фізичних осіб/18010700

Отримувач : ГУК у Полт.обл/тг с.Пришиб/18010700

Код отримувача: 37959255

Банк отримувача  : Казначейство України (ЕАП)

р/р : UA198999980334189813000016591

Призначення платежу: *; 101; РНОКПП (ідентифікаційний номер); 18010700; Земельний податок з фізичних осіб; населений пункт; ПІБ

 

Орендна плата з фізичних осіб/18010900

Отримувач : ГУК у Полт.обл/тг с.Пришиб/18010900

Код отримувача: 37959255

Банк отримувача  : Казначейство України (ЕАП)

р/р : UA318999980334129815000016591

Призначення платежу: *; 101; РНОКПП (ідентифікаційний номер); 18010900; Орендна плата з фізичних осіб; населений пункт; ПІБ

 

Єдиний податок з фізичних осіб/ 18050400

Отримувач : ГУК у Полт.обл/тг с.Пришиб/18050400

Код отримувача: 37959255

Банк отримувача  : Казначейство України (ЕАП)

р/р : UA598999980314080699000016591

Призначення платежу: *; 101; РНОКПП (ідентифікаційний номер); 18050400; Єдиний податок з фізичних осіб; населений пункт; ПІБ

 

опубліковано 24.05.2023 р. 

Міністерство молоді та спорту України розпочинає Всеукраїнську акцію «Єдина Україна»

Онлайн-проект покликаний поглибити знання з історії України, розповісти маловідомі факти та сформувати новий погляд на вивчення історії.

Оголошено реєстрацію на 5 курс проєкту, де кожен зможе підвищити рівень знань про окремі сторінки нашої історії:

  • Історичні інтерактивні лекції.
  • Цікаві домашні завдання.
  • Відеоматеріали для всієї сім'ї.

Тривалість курсів - 14 днів. Участь - абсолютно безкоштовна

Старт курсу - 29 травня.  Долучитися можна з будь-якої точки світу. 

Реєструйтеся за посиланням: https://bit.ly/3Khy5co

Кількість місць обмежена. Вивчай історію разом з нами!

Підписуйся на телеграм канал проєкту: https://t.me/only4ukraine

 

опубліковано 22.05.2023

Від пекаря до дата-аналітикині: Мінцифра запускає Дія.Освіта за підтримки Google.org та Фонду Східна Європа

17 травня Міністерство цифрової трансформації запустило масштабний проєкт Дія.Освіта. Це національна едьютейнмент-платформа актуальних знань і навичок, де можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями. 

Дія.Освіта — це наступний етап еволюції проєкту Дія.Цифрова освіта, який стартував у 2020-му і був зосереджений на цифрових навичках і цифровій грамотності. Відтоді на платформі зареєструвалися майже 2 млн українців, а близько 75% користувачів подивилися всі випуски обраного курсу й отримали сертифікати. Тепер ця ініціатива стає ще глобальнішою.

«Поки в Україні триває війна, світ не стоїть на місці й активно розвивається. Наш головний виклик — розвиток людського капіталу. Наразі в Україні зареєстровані майже 5 млн вимушених переселенців. За міжнародними оцінками — близько 7 млн людей. Мільйони людей втратили роботу чи закрили бізнес і вимушені починати життя з нуля. Завдання держави — створити для цього сприятливі умови. Саме тому за підтримки Google.org ми запускаємо оновлену платформу Дія.Освіта. Щоб кожен мав можливість розвинути нові навички та зробити крок назустріч новій професії», — зазначив  Віцепрем’єр міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тепер на Дія.Освіта — сотні нових освітніх серіалів: від ландшафтного дизайну до баристи, від графічного дизайнера до пекаря, від проєктного менеджера до пакувальника. Також на платформі залишаються доступними освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Абсолютно всі вони є безоплатними та доступними всім охочим. І завжди такими залишатимуться.

«Ми раді зробити свій внесок в успішний перезапуск платформи Дія.Освіта за підтримки гранту в розмірі 2 млн доларів США та команду Google.org Fellows. Ця ініціатива допоможе мільйонам українців працевлаштуватися в цей складний час — від розвитку нових навичок до відкриття нових кар’єрних можливостей», — коментує Каран Бхатія, Віцепрезидент Google з питань публічної політики та взаємодії з органами державної влади. 

Кожен освітній продукт фахівці із сучасної освіти та практики готували з урахуванням нового європейського порядку денного з навчання дорослих на 2021–2030 рр. — важливого документа, затвердженого Радою Європейського Союзу.

Повний список професій та напрямів можна подивитися на порталі osvita.diia.gov.ua, і цей перелік постійно поповнюватиметься. Пріоритет становлять професії, що мають попит на ринку праці. Після успішного завершення навчання кожен отримує сертифікат, який можна додати в резюме.

 

Актуальні знання на Дія.Освіта викладаються у форматі серіалів едьютейнмент-формату, мікронавчання з обов’язковими стоп-уроками, подкастів, вебінарів, гайдів, а обличчями багатьох курсів стають експерти, відомі діячі та лідери думок. Користувач може вибрати персональну траєкторію навчання, щоб не лише лінійно навчатися, а й вирішувати, які серії з яких серіалів йому було б корисно пройти. Освітні серіали орієнтовані на всі ключові цільові аудиторії будь-якого віку. 

На додаток до теоретичної частини можна проходити симулятори з реальними завданнями, з якими стикаються працівники в різних сферах. Симулятор — це інструмент, який імітує реальну робочу ситуацію та дозволяє користувачу спробувати себе в ролі професіонала, відповівши на запитання експерта. Після обраної відповіді експерт пояснить, яка з них була правильною.

Ми віримо в ефективну співпрацю держави з бізнесом і громадськістю, й особливо це актуально, коли йдеться про ринок праці. Важливо, щоб контент відповідав запитам роботодавців. Саме тому всі симулятори та серіали було створено спільно з провідними представниками індустрій. Серед них — технологічні компанії: Ajax Systems, EPAM, Ciklum, ЛУН, Stfalcon, SendPulse, UnitCity, Vaimo, SupportYourApp, SEO for Media; освітні ініціативи: Bazilik, Projector Creative & Tech Institute, Beetroot Academy; представники екосистеми розвитку бізнесу: Офіс з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес; медіа та комунікаційний бізнес: TWO MORE ROWS, Quadrate 28, Dentsu Ukraine, Куншт; бренди одягу: Etnodim, RITO, Motrya; ресторанний та гастробізнес: Lviv Croissants, «Сільпо», СПЕЛЬТА, Культура ринку, 1708 Pizza di Napoli; громадські організації: АФНУ, CФНУ; б’юті-індустрія: G.Bar, FIRM; сайти з пошуку роботи: Jooble, Work.ua, Robota.ua. А також Анастасія Степанова, SOCAR Energy Ukraine, МХП, Нова пошта, Botanic Market, національна мережа магазинів плитки та сантехніки «АГРОМАТ», платформа Ліга майстрів, Balbek bureau, Uberem, Audit of Sales, зоомагазин і грумінг салон «Пухнастий», Клініка Заблоцького та Кловський сад.

На сайті також буде доступний профорієнтаційний тест, який допоможе тим, хто ще не визначився з роботою своєї мрії, та для тим, хто шукає для себе нову кар’єрну можливість. Відповівши на 94 запитання, користувач отримає орієнтир, за яким треба рухатися назустріч професії, що відповідає його здібностям і талантам. 

«За даними Організації Об’єднаних Націй, майже 60% українських внутрішніх переселенців — люди працездатного віку, і багато з них є непрацевлаштованими. Зміна діяльності, розвиток нових навичок для початку чи продовження кар’єрного шляху зараз є вкрай актуальними. Наша платформа ознайомить з новими цифровими професіями, допоможе розвинути чи покращити навички за конкретними темами, а також знайти відкриті вакансії в цільовому для користувача регіоні», — говорить заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Увесь контент платформи Дія.Освіта оптимізований як для комп’ютерів, так і для мобільних пристроїв. Сама платформа відповідає принципам вебдоступності. Інтерфейс розроблений із чіткими, розбірливими шрифтами, високим колірним контрастом і простим компонуванням, щоб полегшити навігацію для людей з когнітивними або зоровими порушеннями. Платформа також надає альтернативний текст для зображень, субтитри для відео та аудіоописи для мультимедійного контенту, щоб зробити його доступним для користувачів з порушеннями зору або слуху.

«Фонд Східна Європа завжди намагається швидко реагувати на нагальні потреби суспільства та підтримувати ініціативи, які ефективно долають гострі виклики. Запуск оновленої Дія.Освіта — одна з таких ініціатив. Сподіваюся, що платформа допоможе мільйонам українців здобути нові знання, розвинути навички та знайти роботу, а Україні — поділитися зі світом ефективними цифровими рішеннями», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Після перегляду серіалів можна ознайомитися з актуальними вакансіями за обраною професією. Партнерами нової секції пошуку роботи стали сайти Jooble, Work.ua та Robota.ua. Вакансії із цих сайтів інтегровані в платформу, що дозволяє користувачам, які пройшли певні серіали, працевлаштуватися на першу роботу за новим фахом. 

«Консультативна місія Європейського Союзу вітає перезапуск платформи Дія.Освіта. Це важлива ініціатива, яка, зокрема, приділяє увагу цифровій безпеці. Ми всі щоденно користуємось інтернетом для вирішення найрізноманітніших питань: від роботи до відпочинку, від навчання до спілкування з близькими. Завдяки інтернету ми залучаємо благодійні кошти та рятуємо життя. На жаль, онлайн-простір також приваблює кібезлочинців. Саме тому превенція є важливим та ефективним способом зменшення негативного впливу злочинів і шкідливого контенту в інтернеті. Багатомільйонна аудиторія Дія.Освіта отримає доступ до актуальних порад про те, як не стати жертвою кібезлочинів. Консультативна місія Європейського Союзу готова й надалі підтримувати ініціативи українських партнерів, що посилюють цифрову безпеку українців», — підкреслив Мікко Ґроенберґ, в.о. керівника операційного департаменту КМЄС в Україні.

Дія.Освіта — це платформа, яка може бути корисною не лише для українців. Весь контент доступний також англійською мовою. Безоплатне навчання на платформі для іноземців — це наш спосіб допомогти платникам податків з інших країн, які підтримують Україну в цей складний час. Для українців це додаткова можливість покращити свою англійську.

Платформу оновлено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації за підтримки Google.org та Фонду Східна Європа.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Мінцифри

 

оприлюднено 10.05.2023

Про можливі варіанти отримання дублікатів втрачених документів

 

 

оприлюднено 08.05.2023

ОГОЛОШЕННЯ

про конкурс з відбору суб’єкта оціночної діяльності для виконання робіт з проведення незалежної (експертної грошової) оцінки земельних ділянок

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 115, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0106

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 536 940,76 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 87, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0107

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 649 348,03 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 81, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0108

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 649 348,03 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

  1. Найменування об’єкта оцінки: Земельна ділянка

Місцезнаходження об′єкта оцінки: с.Єристівка, вул. Шевченка, 118, Кременчуцький район, Полтавська область

Розмір земельної ділянки: 0,25 га

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості земельної ділянки з метою передачі її у власність шляхом продажу.

Цільове призначення земельної ділянки: зесля несільськогосподарського призначення, кадастровий номер 5322484802:02:002:0172

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки: 649 348,03 гривень.

Правовий режим земельної ділянки – комунальна власність.

          Конкурсної пропозиції щодо умов оплати, відповідно до калькуляції витрат - виконання робіт з оцінки, а також строку виконання робіт (у календарних днях), підписаної претендентом і скріпленої печаткою (у разі її наявності) та запечатаної в окремому конверті.

Конкурсна документація подається до Пришибської сільської ради не пізніше, ніж за чотири робочі дні до оголошеної дати проведення конкурсу (включно).

На конверті слід зазначити: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта оцінки, щодо якого буде проводитися конкурсний відбір суб’єкта оціночної діяльності, та найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, який подає конкурсну документацію.

До підтвердних документів, поданих на конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності, належать: 

  • Заява на участь у конкурсі з відбору суб'єктів оціночної діяльності за формою, згідно до Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності для проведення незалежної (експертної грошової) оцінки земельних ділянок (Додаток 3 до Положення);
  • Згода на обробку персональних даних
  • Копії кваліфікаційних документів оцінювачів, яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту про оцінку
  • Копія сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна України
  • Інформація про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та залучаються ним, з незалежної оцінки майна тощо) (Додаток 4 до Положення);
  • Копії установчих документів претендента.

У конверті мають міститися підтвердні документи з їх описом та окремий запечатаний конверт з конкурсною пропозицією

У разі невідповідності, неповноти конкурсної документації або її несвоєчасного подання претендент до участі у конкурсі не допускається.

Експертна грошова оцінка на кожну земельну ділянку має бути виготовлена в трьох екземплярах.

Кінцевий термін подання конкурсної документації — 22.05.2023 року до 14.00 годин за адресою: Пришибська сільська рада, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 Кременчуцький  район Полтавська область

Дата конкурсу – 26 травня 2023 року.

 Час проведення конкурсу – 14.30 год.

Місце проведення конкурсу – Полтавська обл., Кременчуцький р-н, с.Пришиб, вул. Центральна, 40 ( хол Пришибського ЦКД).

 

 

оприлюднено 04.05.2023

 

ЗАХОДИ профілактики отруєння бджіл

 

 

Нітрати в ранніх овочах: поради фахівців як їх позбутися

     Перші в цьому сезоні овочі, фрукти та зелень вже з’явилися на прилавках. Але купуючи ранні фрукти та овочі варто пам’ятати про потенційну небезпеку, яку вони можуть в собі містити - нітрати та пестициди. Рання продукція, вирощена в парниках і теплицях, містить у 2-3 рази більше нітратів, ніж сезонні зелень та овочі з грядки. Купуючи овочі та фрукти цікавтесь у продавців наявністю документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість, - радять фахівці Держпродспоживслужби. Важливо знати, що під час зберігання та приготування їжі вміст нітратів в овочах може змінюватися. Наприклад, під час варіння, бланшування, консервування, соління, маринування, квашення, рівень нітратів в овочах зазвичай знижується. Тож перед тим, як класти на стіл ранні овочі та зелень, в Держпродспоживслужбі радять вдатися до порад, які допоможуть зменшити в них вміст шкідливих речовин.

Корисні поради для зниження вмісту нітратів у овочах (редиска, огірки, листя салату, томати, перець, кріп, петрушка, морква, листя капусти, картопля):

• Замочування в чистій воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години. Це зменшить вміст нітратів в овочах на 25-30 відсотків. Результат буде ще кращим, якщо води буде більше, а час вимочування довший.

• Бланшування і відварювання овочів у великій кількості води. Отриманий відвар для харчування не використовувати.

• Вимочування в легкому розчині аскорбінової кислоти. Це допоможе зменшити вміст нітратів на 36-58 відсотків.

• Соління і квашення овочів. На 4-й день вміст нітратів починає падати, на 18-й день ця сполука майже не фіксується.

• Приготовлені зі свіжих овочів салати споживайте одразу, оскільки перетворення менш шкідливих нітратів в більш небезпечні може відбуватися у процесі окислення нарізаних і заправлених овочів в холодильнику.

• Нітратні сполуки чудово знешкоджує лимонний або гранатовий соки, тож саме на їхній основі варто готувати заправки для салатів або додавати їх у воду для замочування овочів та фруктів.

Симптоми отруєння нітратами:

• виражена синюшність шкіри та слизових оболонок;

• різка загальна слабкість, сонливість;

• у дітей – неспокійна поведінка;

• запаморочення, сильні головні болі, потемніння в очах;

• задишка;

• порушення координації рухів;

• зниження артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень;

• у важких випадках – судоми, втрата свідомості;

• особливо небезпечна дія нітратів в період вагітності, оскільки вони можуть спричинити загрозу переривання вагітності та бути причиною вроджених вад розвитку у немовлят.

     Фахівці додають, що повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів споживач не зможе, бо вони є майже у всіх овочах, фруктах та зелені. Проте вони небезпечні у надмірних кількостях, тому, потрібно стежити за тим, що ви споживаєте та скільки.

Саме тому Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області рекомендує:

 • купуючи овочі та фрукти, поцікавтеся у продавців наявністю супровідних документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість; • не купуйте овочеву продукцію на стихійних ринках;

 • купуйте овочі та фрукти натурального вигляду: вони не мають бути надмірно великі, надзвичайно яскравого забарвлення, блищати, ніби відполіровані;

 • під час купівлі овочів майте на увазі, що мінімальний вміст нітратів частіше буває в овочах середнього розміру;

 • і, звісно ж, якщо вирощуєте їх самі, то з обережністю використовуйте мінеральні добрива.

 

Користуйтеся отриманою інформацією — це не складно. Залишайтеся здоровими!

 

оприлюднено 20.04.2023

                                                                                   ОГОЛОШЕННЯ

 Виконавчий комітет Пришибської сільської ради пропонує ФОП, підприємствам, установам та організаціям надати комерційні пропозиції на оцінку доріг,  які не належать до мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та не є комунальною власністю, згідно додатку.

        Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

       Контактна особа: начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

                                                                                                                                                                     Додаток                                                                                    

Населений пункт

Назва вулиці

Довжина дороги

Ширина дороги

Покриття

Стан покриття

Наявність дорожніх знаків

Наявність та стан дорожньої розмітки

Криничне

Провулок Луговий

110 м

6,7-7м

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Вул. Молодіжна

620 м

6,7-7,2м

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Вул. Центральна

480 м

6,7-7,2м

асфальт

Потребує ремонту 20%

відсутні

відсутня

Провулок Зоріна

240 м

4 м

асфальт

Не задовільний, потребує ремонту 70%

відсутні

відсутня

Провулок Дружби

270 м

4 м

асфальт

Не задовільний, потребує ремонту 70%

відсутні

відсутня

Провулок Вишневий

330 м

3-3,5 м

Грунтова, підсипка щебенем

незадовільний

відсутні

відсутня

Олександрія

Молодіжна

460

6,5

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Центральна

600

3

Грунтова, підсипка щебенем

незадовільний

відсутні

відсутня

Набережна

500

5

Грунтова, підсипка щебенем

Незадовільний, потребує ремонту на 90%

відсутні

відсутня

Шкільна

560

3

Грунтова, підсипка щебенем

Незадовільний, потребує ремонту на 80%

відсутні

відсутня

Першотравнева

70

3

Грунтова, підсипка щебенем

Незадовільний, потребує ремонту на 90%

відсутні

відсутня

Дабинівка

Провулок Вишневий

320

6

90 м грунтової дороги, 230 асфальт

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

Шкільна

800

5

асфальт

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

Кременчуцька (на вулиці знаходиться аварійний місток)

1520

6,7-7

асфальт

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

розв’язка

150

5

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Набережна

1100

5

Грунт/асфальт (1000м-грунт), 100м-асфальт

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

Провулок Першотравневий

300

4

Грунт/асфальт (200/100)

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

Порубаї

Центральна

1100

5

Асфальт

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

Шевченка

1000

6

Грунт/асфальт (800/200)

Незадовільний, потребує ремонту на 70%

відсутні

відсутня

Пилипенки

Шевченка

1800

3

грунт

незадовільний

--

--

Комендантівка

Набережна

1100

4

Грунт/асфальт (600/500)

незадовільний

відсутні

відсутня

Проїзд до вул. Набережна

190

3

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Провулок затишний

350

6

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

Набережна

520

4

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

Першого травня

460

5

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

Набережна

2400

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

 

200

5

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

Від перехрестя до вул. Набережна

600

5

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Провулок колгоспний

150

5

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Гагаріна

620

4

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

Садова

900

4

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

 

 

 

 

 

 

 

Колісники

Шевченка

800

7

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Центральна

800

7

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Дружби

350

3

грунт

задовільний

відсутні

відсутня

Перемоги

250

6

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

Степова

800

3

грунт

незадовільний

відсутні

відсутня

Черемушки

Гагаріна

480

2

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

 

Провулок Вишневий

200

2

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

 

Центральна

700

2

асфальт

незадовільний

відсутні

відсутня

 

Провулок Травневий

500

4

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

 

Степова

1000

3

асфальт

задовільний

відсутні

відсутня

 

 

 

  оприлюднено 31.03.2023

ОГОЛОШЕННЯ

З метою автоматизації повного циклу роботи Пришибської сільської ради в процесі підготовки та проведення засідань сесій, публікацій результатів та аналізу роботи депутатів і ради, на виконання рішення тридцятої сесії восьмого скликання Пришибської сільської ради «Про доцільність впровадження системи електронного голосування в Пришибській сільській раді» від 21 березня 2023 року, виникла необхідність у проведенні закупівлі такої системи відповідно до чинного законодавства України. 

Оголошуємо набір комерційних пропозицій від ймовірних постачальників для визначення очікуваної вартості закупівлі системи електронного голосування.

Подавати комерційні пропозиції можна на електронну адресу Пришибської сільської ради [email protected], або особисто до приміщення сільської ради за адресою: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, село Пришиб, вул. Центральна, 46.

Контактна особа: Завідувачка юридичного сектору  Аліна СНОВАЛЬОВА, (0536)75-84-86

 

 

  оприлюднено 31.03.2023                                                                                

                                              ПОВІДОМЛЕННЯ

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВІТАБУД", код згідно з ЄДРПОУ 43470487

(повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи - підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті)

інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

1. Інформація про суб’єкта господарювання 03143, місто Київ, вулиця Лебедєва академіка, будинок 1, корпус 6, офіс 33; +38 (050) 457-26-35; [email protected]

(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи - підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)

2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи* . Планована діяльність, її характеристика. Облаштування та експлуатація об'єкта оброблення відходами з накопичувачем.

Технічна альтернатива 1

Здійснення операцій з відновлення відходів з використанням флокулянтів, коагулянтів та інших реагентів.

Технічна альтернатива  2.

Здійснення операцій з відновлення відходів методами термообробки.

3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи. Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1:

- землі промисловості на території Пришибської сільської територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області. Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2

. - землі сільськогосподарського призначення на території Пришибської сільської територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області.

4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності Об'єкт оброблення відходами з накопичувачем буде відповідати економічним, соціальним і екологічним нормам та вимогам, що визначені діючим законодавством. Планована діяльність сприятиме зменшенню обсягів утворення відходів та несанкціонованому їх розміщенню. Реалізація планованої діяльності дозволить досягнути еколого-економічного ефекту, адже облаштування та експлуатація об'єкта оброблення відходами з накопичувачем * Суб’єкт господарювання має право розглядати більше технічних та територіальних альтернатив. 2 сприятиме рециклінгу та зменшення обсягів видалення відходів. Планована діяльність спрямована на забезпечення збирання та зберігання відходів з використанням сучасних технологій та обладнання.

5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо) Потужність оброблення відходів: до 100 тонн на добу. Орієнтовні параметри території планованої діяльності: 336 м × 144 м. × 346 м. × 281 м. Загальна площа території планованої діяльності: 7,0197га. Склад об'єкта: - установки, інженерні споруди або інші об’єкти, що використовується для здійснення операцій з відновлення або видалення відходів; - господарський майданчик (біотуалет; мобільний побутовий модуль; стоянка для автотранспорту та інші господарські будівлі); - склад для зберігання реагентів; - локальна мережа спостережних свердловин; - система збирання дощових та талих вод з відстійником.

6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами: щодо технічної альтернативи 1 - поводження з відходами відповідно до вимог чинного законодавства; - вжиття заходів, направлених на запобігання аваріям, обмеження і ліквідацію їх наслідків та захист людей і навколишнього природного середовища від їх впливу; - не перевищення гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць на межі житлової забудови; - здійснення викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на підставі дозволу; - не перевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел; - дотримання правил пожежної та техногенної безпеки відповідно до вимог чинного законодавства. щодо технічної альтернативи 2 - поводження з відходами відповідно до вимог чинного законодавства; - вжиття заходів, направлених на запобігання аваріям, обмеження і ліквідацію їх наслідків та захист людей і навколишнього природного середовища від їх впливу; - не перевищення гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць на межі житлової забудови; - здійснення викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на підставі дозволу; - не перевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел; - дотримання правил пожежної та техногенної безпеки відповідно до вимог чинного законодавства. щодо територіальної альтернативи 1 - територіальні обмеження, визначені межами та умовами земельного відводу; - забезпечення розміру санітарно-захисної зони визначеної для планованої діяльності. щодо територіальної альтернативи 2 - територіальні обмеження, визначені межами та умовами земельного відводу; - забезпечення розміру санітарно-захисної зони визначеної для планованої діяльності.

7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами: щодо технічної альтернативи1 Заходи з інженерної підготовки території виконуються відповідно до державних будівельних норм та правил, передбачаються проектною документацією. 3 Компонування комплексу технологічного обладнання з урахуванням вимог техніки безпеки і виробничої санітарії; організація і відведення дощових і талих вод з території планованої діяльності. щодо технічної альтернативи 2 Заходи з інженерної підготовки території виконуються відповідно до державних будівельних норм та правил, передбачаються проектною документацією Компонування комплексу технологічного обладнання з урахуванням вимог техніки безпеки і виробничої санітарії; організація і відведення дощових і талих вод з території планованої діяльності. щодо територіальної альтернативи 1 Заходи з інженерної підготовки території виконуються відповідно до державних будівельних норм та правил, передбачаються проектною документацією Топографо-геодезичні, інженерно-геологічні вишукування будуть виконуватися в необхідному обсязі згідно чинного законодавства. щодо територіальної альтернативи 2 Заходи з інженерної підготовки території виконуються відповідно до державних будівельних норм та правил, передбачаються проектною документацією Топографо-геодезичні, інженерно-геологічні вишукування будуть виконуватися в необхідному обсязі згідно чинного законодавства.

8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля: щодо технічної альтернативи 1 Атмосферне повітря – викиди забруднюючих речовин в процесі облаштування та експлуатації об'єкта оброблення відходами з накопичувачем, роботи автотранспорту тощо; Водні ресурси - значний вплив не очікується. Планована діяльність здійснюється за межами водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів. Передбачається збір дощових та талих вод. Скидання забруднюючих речовин у поверхневі водні об’єкти не передбачається; Рослинний та тваринний світ - вплив не очікується. На території планованої діяльності відсутні зелені та лісові насадження. При реалізації планованої діяльності будуть відсутні чинники що негативно впливають на рослинний світ. Місце реалізації планованої діяльності віддалено від середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин; Природно-заповідний фонд та екологічна мережа - планована діяльність не матиме негативного впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду, об'єкти та структурні елементи екомережі; Архітектурна, археологічна та культурна спадщина - планована діяльність не матиме негативного впливу на об'єкти архітектурної, археологічної та культурної спадщини; Земельні ресурси – значний вплив не очікується. Передбачається використання земельної ділянки, яка відноситься до земель промисловості; Шум, вібрації – незначне шумове забруднення та вібрації від роботи автотранспорту та обладнання. щодо технічної альтернативи 2 Атмосферне повітря – викиди забруднюючих речовин в процесі облаштування та експлуатації об'єкта оброблення відходами з накопичувачем, роботи автотранспорту тощо; Водні ресурси - значний вплив не очікується. Планована діяльність здійснюється за межами водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об'єктів. Передбачається збір дощових та талих вод. Скидання забруднюючих речовин у поверхневі водні об’єкти не передбачається; Рослинний та тваринний світ - вплив не очікується. На території планованої діяльності відсутні зелені та лісові насадження. При реалізації планованої діяльності будуть відсутні чинники що негативно впливають на рослинний світ. Місце реалізації 4 планованої діяльності віддалено від середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин; Природно-заповідний фонд та екологічна мережа - планована діяльність не матиме негативного впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду, об'єкти та структурні елементи екомережі; Архітектурна, археологічна та культурна спадщина - планована діяльність не матиме негативного впливу на об'єкти архітектурної, археологічної та культурної спадщини; Земельні ресурси – втрати сільськогосподарських угідь; зняття та перенесення родючого шару грунту; Шум, вібрації – незначне шумове забруднення та вібрації від роботи автотранспорту та обладнання. щодо територіальної альтернативи 1 Здійснення планованої діяльності в межах відведеного земельного майданчика не спричинить значного негативного впливу на оточуюче середовище та здоров’я населення. При реалізації планованої діяльності забезпечено виконання вимог чинного законодавства, санітарно-гігієнічних, протипожежних, містобудівних та територіальних обмежень згідно чинного законодавства України. щодо територіальної альтернативи 2 Здійснення планованої діяльності в межах відведеного земельного майданчика не спричинить значного негативного впливу на оточуюче середовище та здоров’я населення. При реалізації планованої діяльності забезпечено виконання вимог чинного законодавства, санітарно-гігієнічних, протипожежних, містобудівних та територіальних обмежень згідно чинного законодавства України. Передбачається зняття та перенесення родючого шару грунту.

9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”) Планована діяльність належить: - до другої категорії видів діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, ст.3, частина 3, п.11 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (інші види діяльності: шламонакопичувачі, хвостосховища); - до другої категорії видів діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, ст.3, частина 3, п.7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (хімічна промисловість: зберігання хімічних продуктів (базисні і витратні склади, сховища, бази).

10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав) Підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля немає.

11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до Звіту з оцінки впливу на довкілля проводиться у відповідності з п.2. ст.6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-VIII від 23 травня 2017 року.

12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає: підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля; 5 проведення громадського обговорення планованої діяльності; аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації; надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту; врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення. У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження. Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності. Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля. На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення. Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.

13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному вебсайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій. У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

14. Рішення про провадження планованої діяльності 6 Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде: ліцензія на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами/ліцензія на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”) що видається Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення) дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”) що видається Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення) висновок з оцінки впливу на довкілля (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”) що видається Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення) дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”) що видається Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення).

15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації

36000, Полтавська область, місто Полтава, вулиця Зигіна, будинок 1

[email protected] тел/факс: 0(532) 56-95-08

контактна особа: Петренко О.В.

(найменування уповноваженого органу, поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)

 

 оприлюднено 28.03.2023    

ОГОЛОШЕННЯ

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради повідомляє про виявлення та взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.

Нерухоме майно (квартири) за адресою:

  1. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 1.
  2. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 2.
  3. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 4.
  4. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 5 .
  5. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 6.
  6. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 7.
  7. Полтавська область, Кременчуцький район, с. Комендантівка, вулиця Миру, будинок 70, квартира 8.

Прохаємо можливих власників зазначеного майна звернутися з підтверджуючими правовими документами до виконавчого комітету Прищибської сільської ради за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 з метою зняття з обліку зазначеного майна.

                                   

Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з:

  1. Виготовлення проектної документації автоматичної системи пожежної сигналізації з оповіщенням про пожежу в адмінбудівлі Комендантівського старостату по вул. Миру, 42 в с. Комендантівка».
  2. Виготовлення проектної документації з вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій горища адмінбудівлі Комендантівського старостату по вул. Миру, 42 в с. Комендантівка».
  3. Виготовлення технічного паспорту об’єкта нерухомого майна за адресою Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 29.
  4. Виготовлення технічного паспорту об’єкта нерухомого майна за адресою Полтавська область, Кременчуцький район , с. Єристівка, вулиця Шевченка,  будинок 1-А.

Пропонуємо відповідним організаціям надати комерційні пропозиції для виготовлення проектної документації.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

про початок робіт по виготовленню робочого проєкту

Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з виготовлення робочого проекту по об’єкту «Реконструкція мережі газопостачання 11 - квартир в 16-ти квартирному житловому будинку №1 по вулиці Молодіжній, село Пришиб Кременчуцького району Полтавської області». Пропонуємо проектним організаціям надати комерційні пропозиції для виготовлення проектної документації.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net.

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

ОГОЛОШЕННЯ

про початок робіт по  виготовленню робочого проєкту

Виконавчим комітетом Пришибської сільської ради розпочато роботу з виготовлення робочого проєкту по об’єкту «Нове будівництво внутрішньої мережі водопостачання і водовідведення в 16-ти квартирному житловому будинку по вул. Центральна, 46 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області». Пропонуємо проектним організаціям надати комерційні пропозиції для виготовлення проектної документації.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка МАРЧУК, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

опубліковано 22.03.2023

ОГОЛОШЕННЯ

про прийом комерційних пропозицій

22.03.2023 р

 

Виконавчий комітет Пришибської сільської ради пропонує ФОП, підприємствам, установам та організаціям надати комерційні пропозиції для надання послуг з  ямкового ремонту автомобільних доріг комунальної власності в селі Пришиб , згідно додатку 1.

Пропозиції надсилати на офіційну адресу Виконавчого комітету Пришибської сільської ради: 39750, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пришиб, вул. Центральна, 46 або на ел. пошту prishib.sil2017@ukr.net

Контактна особа: Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету Пришибської сільської ради – Анжеліка Марчук, тел. 0689448336, ел. пошта - anzhelikamarchuk@ukr.net

 

                                                                                                        Додаток 1 до Оголошення

вул. Сонячна, село Пришиб

Кременчуцького району Полтавської області

Об'єми робіт

 


Ч.ч.


Найменування робіт і витрат

Одиниця
виміру

  Кількість

Примітка

 

1

2

3

4

5

 

1

Засипання промоїн і просідань щебенем

 м3

87

 

 

2

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним котком масою 8 т за 4 проходи по одному
сліду

 м2

580

 

 

3

Планування узбіч автогрейдером важкого типу з
робочим ходом в зворотньому напрямку

км од.с

1,8

 

 

4

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним вібраційним гладковальцевим котком масою
8 т за 1 прохід по одному сліду

 м2

1800

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

вул. Гагаріна, село Пришиб

Кременчуцького району Полтавської області

   

Об'єми робіт


Ч.ч.


Найменування робіт і витрат

Одиниця
виміру

  Кількість

Примітка

1

2

3

4

5

1

Засипання промоїн і просідань щебенем

 м3

136

 

2

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним котком масою 8 т за 4 проходи по одному
сліду

 м2

850

 

3

Планування узбіч автогрейдером важкого типу з
робочим ходом в зворотньому напрямку

км од.с

2,6

 

4

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним вібраційним гладковальцевим котком масою
8 т за 1 прохід по одному сліду

 м2

2600

 

           

 

вул. Лугова, село Пришиб

Кременчуцького району Полтавської області

   

Об'єми робіт


Ч.ч.


Найменування робіт і витрат

Одиниця
виміру

  Кількість

Примітка

1

2

3

4

5

1

Засипання промоїн і просідань щебенем

 м3

108

 

2

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним котком масою 8 т за 4 проходи по одному
сліду

 м2

1080

 

3

Планування узбіч автогрейдером важкого типу з
робочим ходом в зворотньому напрямку

км од.с

3,4

 

4

Ущільнення шару щебеневого або гравійного покриття
самохідним вібраційним гладковальцевим котком масою
8 т за 1 прохід по одному сліду

 м2

5100

 

           

ПОВІДОМЛЕННЯ ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській областіЯк отримати допуск на право здійснення робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин та їх торгівлею

ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВІТАБУД", код згідно з ЄДРПОУ 43470487

28.10.2022 ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАКУПІВЛІ 

12.05.2022 ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАКУПІВЛІ  

 

 

 

У мережах АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» можливі тимчасові перерви в електропостачанні

У зв’язку із проведенням робіт у мережах АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» можливі тимчасові перерви в електропостачанні споживачів. Дата, орієнтовний час початку та закінчення перерви вказані у таблиці   Диспетчерська назва обладнання Дата та орієнтовний час початку проведення ремонтних робіт Дата та орієнтовний час закінчення проведення ремонтних робіт Назва населеного пункту та перелік вулиць, де можливі тимчасові перерви в електропостачанні Причина перерви в електропостачанні 011 27.09.2022 08:00 27.09.2022 19:00 с.Пришиб вул.Ватутіна (б. 9, 11), вул.Гагаріна (б. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20А, 22, 24, 25, 26, 27, 27А, 29, 31, 31А, 33), вул.Садова (б. 1, 2, 2А), вул.Сонячна (Жовтнева) (б. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 28, 30, 32, 34, 36), вул.Центральна (Леніна) (б. 1, 3, 5, 7, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17А, 18, 20, 22А, 24, 26, 28, 30, 31, 32, 32А, 33, 34, 35, 36, 42, 44, 46, 50, 54, 60, 62, 66, 68, 70, 72) Для виконання робіт при реалізації договорів про приєднання до електричних мереж системи розподілу 011 1 27.09.2022 08:00 27.09.2022 19:00 с.Пришиб вул.Центральна (Леніна) (б. 1, 31, 32, 32А, 33, 34, 35, 36, 42, 44, 46, 50, 54, 60, 62, 66, 68, 70, 72) Для виконання робіт при реалізації договорів про приєднання до електричних мереж системи розподілу  

10:53 23.09.2022

Оголошення!

   Виконавчий комітет Пришибської сільської ради, повідомляє, що розпорядженні сільського голови Пришибської сільської ради від 08.08.2022 року № 137 "Про скликання двадцять п`ятої сесії Пришибюської сільської ради восьмого скликання " була допущенна помилка в номері сесії.     Тому повідомляємо, що 22.08.2022 року відбудеться двадцять шоста сесія Пришибської сільської ради восьмого скликання.

09:15 11.08.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь