Пришибська громада
Кременчуцький район, Полтавська область

“Пам”ять-немає початку і кінця”-під таким гаслом пройшли мітинги біля Братських могил в Пришибській ОТГ

Вічний вогонь палає
Дзвонить у далі століть
Вічний вогонь закликає:
- Щастя живих бережіть!
Вічний вогонь клекоче:
Люди, не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, брати, сини!
Вічний вогонь палає
Тужать берізки над ним
Вічний вогонь вимагає:
Миру і щастя живим!

Минають роки, відлітають у вічність. Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забудемо ми воїнів нашого села. Золотими літерами вписані їх прізвища та імена в книзі „Пам’яті”.

Сьогодні – 8 травня, біля  Братської  могили с. Пришиб та  с.  Єристівка відбулися урочисті мітинги з нагоди  Дня пам”яті та примирення  і  Дня  Перемоги над нацизмом у Другій  Світовій війні.

Сільський голова  привітала всіх учасників заходу з Днем Перемоги та побажала визволителям  здоров’я, щастя та ще довго залишатися в строю, щоб разом із мешканцями села зустрічати 9 Травня ще не один рік поспіль, також висловила свою вдячність всім тим, хто мужньо і героїчно наближали свято Перемоги, віддаючи своє здоров’я і життя за мирне сьогодення. Напередодні нею особисто було відвідано  ветеранів війни,  сім"ї загиблих, учасників трудового  фронту  та  вручено  продуктові набори  від  виконавчого комітету Пришибської сільської ради  та  від народного депутата України Костянтина Жеваго.

З виступом на мітингу та вітальним  словом до всіх присутніх звернулись  також   депутат Кременчуцької районної ради Оксана Івахненко, директор Пришибської ЗОШ  Лідія Полобок та голова  ради ветеранів Олександра Іванівна Пасько. Надією Синяк  зачитано імена героїв, що  занесені до  книги Вічної Слави.

Пам’ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання вдячними жителями наших сіл. Пролунав рушничний залп, як визнання безсмертя подвигу полеглих. Учні та викладачі Пришибської ЗОШ до підніжжя могил поклали гірлянди пам’яті загиблим, присутні - живі квіти та вінки від ТОВ "Єристівський ГЗК".

На мітингу пролунали слова і про сьогодення… Минуло стільки років, і розірвалася тиша – звучать постріли гармат на нашій землі. Знову мир оплачується найвищою ціною – людським життям. На сході від терористів захищають державу і наші земляки.

Ми пишаємось ними, і благаємо, повертайтесь будь-ласка живими.

Вертайтесь, рідненькі, живими!
Хай янголи вас захищають,
Своїми крилами святими 
Від куль ворожих закривають.

 Не хочемо війни страшної! 
Всі просять люди, звідусіль
Не треба люті нам чужої — 
хай в Україні буде  мир!« повернутися до списку новин